تیر ۱, ۱۳۹۷ کد خبر : 10820 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر سیاسی عکس گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

کاهش ناهنجاری اجتماعی هدف تشکل‌های مردم نهاد است

کاهش ناهنجاری اجتماعی هدف تشکل‌های مردم نهاد است

مردم نهاد در مقابله با آسیب اجتماعی گفت:توسعه فرهنگی و تقویت بنیان خانواده ارزشمندترین دستاورد تشکل‌های مردم نهاد است . به گزارش جاهد خبر منطقه گیلان، منا ابروفراخ نشست هیات

مردم نهاد در مقابله با آسیب اجتماعی گفت:توسعه فرهنگی و تقویت بنیان خانواده ارزشمندترین دستاورد تشکل‌های مردم نهاد است .

به گزارش جاهد خبر منطقه گیلان، منا ابروفراخ نشست هیات نظارت بر سازمان های مردم نهاد استان مشارکت اجتماعی را از اصلی‌ترین محورهای توسعه سرمایه اجتماعی خواند و گفت: استحکام بخشی به پایه‌های مردم سالاری در هر کشور در گرو توجه به مشارکت اجتماعی است .

وی با بیان اینکه ایران اسلامی سابقه‌ای ممتاز در تشکیل گروه‌های مردمی یا سازمان‌های مردم نهاد دارد، تصریح کرد: حضور سازمان‌های مردم نهاد همواره مقیاس اندازه‌گیری مردم سالاری به شمار می‌آید .

ابروفراخ توجه به تشکل‌های مردم نهاد و حمایت از فعالیت‌های مدنی را رویکردی در جهت حفظ حقوق شهروندی خواند و گفت: حقوق شهروندی باید به گفتمان، هنجار و مطالبه در فرهنگ عمومی جامعه تبدیل شود .

وی گفت: امروز در کشورهای پیشرفته فعالیت‌های مدنی به ویژه در زمینه مبارزه با ناهنجاری‌ها،توسعه فرهنگی و حمایت از ارزش های انسانی تنها با ورود جدی سمن‌ها تحقق می یابد .

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با ارائه گزارشی از وضعیت سازمان‌های مردم نهاد به ضرورت ساماندهی و نظارت هر چه بیشتر بر عملکرد تشکل‌های اجتماعی تاکید کرد .

وی با اشاره به روند موفق فعالیت‌های تشکل‌های مردم نهاد گیلان و لزوم برگزاری کارگاه‌های آموزشی در جهت افزایش توان آنان خاطرنشان کرد: به زودی همایش و کارگاه آموزشی با موضوع آشنایی با قوانین و مقررات سمن ها برگزار می‌شود .

ابروفراخ خواستار نگاهی کارآمد به مقوله مشارکت از سوی تمامی دستگاه‌های اجرایی شد و در پایان از فعالان تشکل‌های مردم نهاد گیلان قدردانی کرد

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر