تیر ۳۰, ۱۳۹۷ کد خبر : 11561 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر عکس گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

۴۷۵ زائر گیلانی به سرزمین وحی اعزام می شوند

۴۷۵ زائر گیلانی به سرزمین وحی اعزام می شوند

مدیر حج و زیارت گیلان با اشاره به پرواز نخست حاجیان طی بامداد امروز (شنبه) از اعزام ۴۷۵ زائر استان به همراه ۱۹ نفر از عوامل اجرایی به سزمین وحی

مدیر حج و زیارت گیلان با اشاره به پرواز نخست حاجیان طی بامداد امروز (شنبه) از اعزام ۴۷۵ زائر استان به همراه ۱۹ نفر از عوامل اجرایی به سزمین وحی خبر داد.

حسن فعال روز شنبه در گفت و گو با  جاهد خبر افزود: زائران نخست به مدینه و پس از شش روز، به سرزمین وحی تشرف می یابند و در مدت بیش از یک ماه اقامت در آنجا، فرائض حج تمتع را به انجام می رسانند.
وی تصریح کرد: این زائران در قالب چهار کاروان رشت، آستارا و تالش ، آستانه و لاهیجان و لنگرود و رودسر به سرزمین وحی اعزام می شوند.
به گفته مدیر حج و زیارت گیلان، قربانعلی آقاجان زاده ۸۶ ساله از کاروان رودسر مسن ترین و محمدمهدی الماس نژاد ۱۳ ساله از کاروان آستانه اشرفیه کوچکترین حاجیان امسال استان می باشند.
وی اضافه کرد: ۴۷ درصد از حاجیان گیلانی امسال مرد و ۵۳ درصد زن هستند ضمن اینکه سطح تحصیلات ۳۸ درصد آنان زیر دیپلم ، ۲۰ درصد دیپلم ، ۴۲ درصد دانشگاهی است.
فعال پرواز نخست حاجیان را بامداد امروز (شنبه ۳۰ تیرماه) و دومین و آخرین پرواز را غروب فردا (یکشنبه ۳۱ تیرماه) از فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت عنوان کرد.
سال گذشته ۷۹۴ زائر گیلانی برای حج تمتع به سرزمین وحی اعزام شدند.

 

 

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر