مرداد ۱, ۱۳۹۷ کد خبر : 11589 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر خبرهای مهم سیاسی عکس عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

استعفای شهردار رشت پذیرفته و سرپرست شهرداری انتخاب شد

استعفای شهردار رشت پذیرفته و سرپرست شهرداری انتخاب شد

موضوع استعفای مسعود نصرتی قزوینی نژاد شهردار رشت امروز (دوشنبه) با برگزاری چهل و نهمین جلسه شورای اسلامی این کلانشهر بررسی و در نهایت با استعفای وی موافقت شد. به

موضوع استعفای مسعود نصرتی قزوینی نژاد شهردار رشت امروز (دوشنبه) با برگزاری چهل و نهمین جلسه شورای اسلامی این کلانشهر بررسی و در نهایت با استعفای وی موافقت شد.

به گزارش خبرنگار  جاهد خبر در این جلسه با حضور ۱۰ عضو از ۱۱ عضو شورای اسلامی کلانشهر رشت هفت نفر از اعضا به استعفای نصرتی رای موافق دادند.
پس از موافقت با استعفای شهردار رشت، برگه هایی برای نوشتن اسامی پیشنهادی برای مسئولیت سرپرست شهرداری رشت بین اعضای شورا توزیع شد که علی بهارمست یکی از معاونان شهردار بیشترین رای را بین اعضا داشت و در نهایت علی بهارمست با رای ۱۰ عضو شورای اسلامی رشت، سرپرست شهرداری این کلانشهر شد.
مسعود نصرتی شصت و پنجمین شهردار رشت، شنبه گذشته استعفانامه خود را به رئیس شورای اسلامی کلانشهر رشت ارائه و از سمت خود استعفا کرد.
پذیرش مسئولیت معاون سازمان شهرداری ها و هیاری های کشور دلیل استعفای مسعود نصرتی شهردار رشت عنوان می شود.
نصرتی در جلسه دوشنبه هفته گذشته شورای اسلامی کلانشهر رشت، در پاسخ به سئوال یکی از اعضای شورا درباره موضوع جابجایی و حضورش در وزارت کشور، طرح پیشنهاداتی در این خصوص را تایید کرده بود.
مسعود نصرتی شهریور ماه سال گذشته، با ۱۱ رأی اعضای شورای شهر رشت، به عنوان شهردار این کلانشهر انتخاب و معرفی شده بود.
رشت از نخستین شهرهای ایران است که در آن شهرداری تاسیس شد؛ حاج میرزا خلیل آقا نخستین رئیس انجمن بلدیه رشت بود و پس از انتخاباتی در روز دهم بهمن ماه ۱۲۸۶، این انجمن تاسیس شد.
رشت حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که به طور متوسط ، این تعداد در طول روز به بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می رسد.
شورای اسلامی کلانشهر رشت ۱۱ عضو دارد که امروز ۱۰ نفر حضور داشتند و حامد عبداللهی غائب بود

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر