مرداد ۲۴, ۱۳۹۷ کد خبر : 12346 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر سیاسی عکس گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرعامل شرکت آبفای شهری گیلان خبر داد

برگزاری آزمون استخدامی شرکت آب و فاضلاب گیلان در مهرماه

برگزاری آزمون استخدامی شرکت آب و فاضلاب گیلان در مهرماه

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان از برگزاری آزمون استخدامی آب و فاضلاب در مهرماه خبر داد و گفت: ثبت‌نام در این آزمون هم‌اکنون در سایت سازمان سنجش امکان‌پذیر است و طی آن ۱۰ نفر جذب این اداره می‌شوند.

سید محسن حسینی صبح امروز در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار در  سالن جلسات اداره  آب و فاضلاب شهری گیلان اظهار کرد: در شورای فرهنگ عمومی روز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی به‌عنوان روز خبرنگار نام‌گذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران در عصر اطلاعات چشم و گوش مردم در عرصه اطلاع‌رسانی هستند افزود: خبرنگاران در این راه قدم برداشته و بدون واسطه خبرها را به مردم ارائه می‌دهند.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری گیلان گفت: آبفای شهری گیلان در سال ۷۱ آغاز به کار کرد و از آن زمان تا سال ۹۶ جمعیت تحت پوشش آب، از ۵۵۳ نفر به یک هزار و ۷۶۵ نفر رسیده است.

حسینی با بیان اینکه جمعیت تحت پوشش شبکه فاضلاب از ۴۰۸ هزار نفر به یک‌میلیون و ۱۱۵  هزار نفر رسیده افزود: تعداد مشترکان آب به ۴۶۵ هزار فقره مشترک و در بخش فاضلاب نیز شاهد ارتقا به ۲۷۱ هزار فقره هستیم.

وی با اشاره به افزایش طول شبکه توزیع آب تصریح کرد: طول خطوط انتقال آب به ترتیب به پنج هزار و ۴۰ و ۶۵۷ کیلومتر می‌رسد، ما از ابتدا دو  تصفیه‌خانه آب داشتیم که  هم‌اکنون به ۱۳ تصفیه‌خانه رسیدیم و از آغاز  فعالیت شرکت، تصفیه‌خانه فاضلاب نداشتیم اما اکنون تعداد آن به چهار تصفیه‌خانه رسیده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری گیلان گفت: در حال حاضر ۶۳ درصد منابع آبی از منابع سطحی، ۷۰ درصد چاه و هفت درصد چشمه تأمین می‌شود.

حسینی با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه شرکت آب و فاضلاب، در نظر داریم جمعیت تحت پوشش آب را از ۹/۹۹ درصد به ۹۷/۹۹ درکل شهرهای استان برسانیم بیان کرد: در نظر داریم جمعیت تحت پوشش خدمات فاضلاب شهری را از ۳/۶۸ درصد به ۸/۷۲ درصد ارتقا دهیم.

وی با اشاره به تکمیل رینگ آب رشت افزود: برای بخش دوم این پروژه در حال عقد قرارداد هستیم که با اجراشدن آن، دو منبع هوایی در دونقطه رشت به هم متصل می‌شوند و فشار یکنواختی را در تمام نقاط شهر شاهد خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان با بیان اینکه اعتبارات موردنیاز برای تکمیل طرح‌های آبِ در دست اجرا، هفت هزار و ۸۵۷ میلیارد ریال است گفت: برای تکمیل طرح‌های فاضلاب در دست اجرا، ۲۲ هزار و ۴۲۲ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

حسینی به پروژه‌های ساماندهی رودخانه‌های رشت اشاره و بیان کرد: برای این منظور در دو مرحله ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار به شرکت آبفای گیلان واگذار شد که با اجرای این پروژه‌ها، از ورود ۲۴ هزار مترمکعب فاضلاب در شبانه‌روز جلوگیری به عمل آمد.

وی افزود: به‌منظور تکمیل فاز نخست این پروژه در صورت تخصیص اعتبار به میزان ۶۸۵ میلیارد ریال از ورود فاضلاب شهری به مقدار بیش از ۳۳ هزار و ۶۰۰ لیتر مکعب دیگر در شبانه‌روز کاسته می‌شود.

مدیرعامل آبفای شهری گیلان احداث مدول دوم و بهینه‌سازی مدول اول تصفیه‌خانه بزرگ آب گیلان به روش BOT با مشارکت شرکت زلال ایران و تانا انرژی از سایر روش‌های تأمین منابع مالی اجرای پروژه عنوان کرد و افزود: انجام مطالعات تکمیلی و بازنگری طرح ایجاد تأسیسات فاضلاب شهرهای رشت، تالش و فومن را در همین راستا در برنامه داریم.

حسینی با اشاره به آغاز ۱۱ پروژه جدید در سال ۹۷ بیان کرد: ارزش این پروژه‌ها ۵۰ میلیارد تومان بوده که با انجام آن‌ها  ۷۶ کیلومتر به طول خطوط آب و فاضلاب اضافه می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه پرداخت تلفنی قبوض از طریق سامانه ۱۵۲۲ یا ۱۲۲ امکان‌پذیر است افزود: با راه‌اندازی مرکز ارتباطات مردمی ۲۴ ساعته ی ۱۲۲ اعلام حوادث و اتفاقات و امور مربوط به نظرسنجی نیز امکان‌پذیر شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان با بیان اینکه بازدید مردمی پنج‌شنبه آخر هرماه از تصفیه‌خانه آب گیلان، از طریق تماس با ۱۲۲ انجام می‌شود گفت: آزمون استخدامی شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان در مهرماه برگزار که ثبت‌نام در این آزمون هم‌اکنون در سایت سازمان سنجش امکان‌پذیر است و طی آن ۱۰ نفر جذب  این اداره می‌شوند

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر