مرداد ۲۲, ۱۳۹۷ کد خبر : 12237 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر خبراول عکس گزارش ویژه گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرعامل هلال‌احمر گیلان تاکید کرد

ضرورت افزایش پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای در گیلان

ضرورت افزایش پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای در گیلان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به وجود ۱۴ پایگاه امداد و نجات جاده‌ای در گیلان گفت: پایگاه‌های امداد و نجات استان باید به ۳۰ مرکز افزایش یابد.

به گزارش جاهد خبر منطقه گیلان، مهدی ولی‌پور ظهر امروز در بازدید از خبرگزاری ایسنا با بیان اینکه رسانه‌ ها در زمان حوادث نقش اساسی بر عهده دارند، گفت: نقش خبرنگار به عنوان ابزار اطلاع رسانی، نقشی حیاتی و انکار نشدنی است.

وی افزود: اخبار و گزارش‌های حوادث را بصورت دقیق و صحیح اطلاع‌رسانی می‌کند.

ولی‌پور ادامه داد: اگر اطلاع‌رسانی در حوادث و سوانح به موقع انجام نشود،خود عامل تشدید بحران است در این زمینه نقش خبرنگاران مهم است.

وی اضافه کرد: رسانه‌ها وظایف سنگینی در اطلاع‌رسانی و تنویر افکار عمومی داشته و می‌توانند مشارکت مردم را در امدادرسانی جلب کنند.

ولی‌پور خاطرنشان کرد: گیلان از استان‌های حادثه خیز و همچنین گردشگرپذیر کشور است لذا باید زیرساخت‌های هلال‌احمر تقویت شود.

وی به پروژه ساخت پایگاه امداد هوایی جمعیت هلال‌احمر استان گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: پایگاه امداد هوایی جمعیت هلال احمر استان تاکنون ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرعامل هلال‌احمر گیلان تصریح کرد: گیلان جزء بیست و نهمین استانی است که از پایگاه هوایی بهره‌مند خواهد شد.

ولی‌پور  با اشاره به احداث خانه‌های هلال روستایی گفت: اکنون ۱۲۰ خانه هلال در دهستان‌های استان گیلان ایجاد شده است. هدف از ایجاد خانه‌های هلال تقویت و آمادگی نیروهای امدادی در شرایط امدادی و اضطراری است.

وی اضافه کرد: مرکز فیزیوتراپی و کاردرمانی در شهرستان رودسر با اعتبار یک و نیم میلیارد تومان در هفته هلال‌احمر امسال افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به وجود ۱۴پایگاه امداد و نجات جاده‌ای در گیلان گفت: پایگاه‌ها امداد و نجات جاده‌ای استان باید به ۳۰ مرکز افزایش یابد.

وی با توجه به نقش آموزش‌های امدادی برای کاهش حوادث افزود: آموزش همگانی در راس همه آموزش ها قرار دارد لذا باید آمادگی خود را در برابر بحران‌ها افزایش دهیم.

ولی‌پور با تاکید بر استفاده از ظرفیت خیرین گفت: خیرین از همراهان و پایه‌های اصلی کمک به مردم هستند.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم مرکز جامع توانبخشی جمعیت هلال‌احمر را در استان راه‌اندازی کنیم خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر به تنهایی نمی‌تواند برای برطرف کردن مشکلات گام بردارد و در این راستا به همراهی خیرین نیازمندیم.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر