مرداد ۲۴, ۱۳۹۷ کد خبر : 12355 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها خبر عکس گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
واعظی:

هیچ بحثی درمورد سهم ۵۰ درصدی ایران در اجلاس خزر مطرح نشد

هیچ بحثی درمورد سهم ۵۰ درصدی ایران در اجلاس خزر مطرح نشد

رییس دفتر رییس جمهوری گفت: در اجلاس سران پنج کشور حاشیه دریای خزر در قزاقستان موضوعات مهمی مطرح شد اما در مورد سهم ۵۰ درصدی ایران در دریای خزر بحثی مطرح نشده است.

«محمود واعظی» روز چهارشنبه پس از پایان جلسه هیات دولت، درجمع خبرنگاران درپاسخ سوال خبرنگاری درباره محورهای جلسه امروز هیات دولت، اظهارداشت: سفر حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری به آکتائو قزاقستان و موضوع رژیم حقوقی دریای خزر و ۶ سندی که به امضا رسید از موضوعات مهم این جلسه بود.
وی افزود : همان شبی که رییس جمهوری و هیات همراه در قزاقستان بودند تلویزیون های خارج از کشور و بسیاری از رسانه های معاند حرف هایی را مطرح کردند که در داخل انعکاس داشت اما هیچگاه بحث ۵۰ درصد سهم ایران در این جلسات مطرح نبوده است.
رییس دفتر رییس جمهوری یادآور شد: وقتی بحث سهم ۵۰ درصد در رژیم حقوقی دریای خزر مطرح می شود یک طرف ایران و طرف دیگر روسیه است و در حال حاضر روسیه بر روی ۱۷ درصد با همسایگان آذربایجان و قزاقستان توافق کرده است.
واعظی ادامه داد : در اجلاس قزاقستان موضوعات مهمی مطرح شد از جمله بحث نظامی بودن دریای خزر، کشتیرانی، شیلات، امنیت منطقه و موضوع ۱۵ مایل دریایی که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
وی اضافه کرد: محور بعدی جلسه امروز شرایط سیاسی کشور بود که وزیر کشور گزارشی ارائه داد و رییس جمهوری تاکید کردند که باید به مسئله ارزاق عمومی مردم و نیازمندی های آنان توجه بیشتری شود.
رییس دفتر رییس جمهوری یادآور شد: مردم با گرانی مشکل دارند و به همین منظور وزارت صنعت، معدن و تجارت مامور شد نظارت بیشتری روی قیمت ها داشته باشد و همچنین مسئله تکریم ارباب رجوع مورد توجه قرار گیرد.
وی در پاسخ به این که ترمیم تیم اقتصادی دولت چه تعداد خواهد بود، گفت: اخیرا عبدالناصر همتی وارد کابینه شد و سیاست دولت و رییس جمهوری این است که تغییرات در راستای اصلاح باشد و نیروهای با انگیزه که در شرایط خاص امروز بتوانند بخشی از فشارها را بر طرف کنند، وارد کابینه شوند.
رییس دفتر رییس جمهوری در پاسخ به این که سخنگوی دولت چه کسی خواهد بود، خاطرنشان کرد: با یکی از اشخاص صحبت هایی شد که به دلیل مشغله کاری ترجیح دادند فرد دیگری این مسئولیت را بپذیرد که حتما سخنگوی دولت در روزهای آینده انتخاب خواهد شد.
واعظی در پاسخ به این سوال که گفته می شود قالیباف نامه ای به شما ارسال کرده است، گفت: هیچ نامه ای از ایشان دریافت نکرده ام اما کانال های خبری هر روز مطالبی را می نویسند.
وی تصریح کرد: رییس جمهوری به اعضای دولت تاکید کردند تا زمانی که سخنگوی دولت انتخاب شود، همه وزیران موظف هستند اطلاع رسانی های لازم را با رسانه ها داشته باشند و سفرهای استانی بیشتری را انجام دهند.
رییس دفتر رییس جمهوری در پاسخ به این که چرا از جلسه سران قوا جزئیات بیشتری منتشر نمی شود، گفت: در این جلسات دو تا دو و نیم ساعته موضوعات مهمی مطرح شده که همه مفاد آن به جمع بندی نمی رسد و از طرفی می بایست این جمع بندی ها تقدیم رهبری شود و بعد از تایید ایشان اعلام شود.
واعظی افزود: رسانه ها و مردم حق دارند که بلافاصله خبر را داشته باشند به همین جهت تلاش ما این است که مردم را در جریان کلیات جلسات قرار دهیم تا پس از تایید موضوعات اطلاع رسانی لازم صورت گیرد

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر