مرداد ۲۴, ۱۳۹۷ کد خبر : 12349 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر عکس گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

۲۰ درصد شالیزارهای آستارا در بارش ها دچار خسارت خوابیدگی شد

۲۰ درصد شالیزارهای آستارا در بارش ها دچار خسارت خوابیدگی شد

مدیر جهاد کشاورزی آستارا گفت: ۲۰ درصد از سه هزار و ۵۰۰ هکتار شالیزارهای این شهرستان در بارندگی های اخیر دچار خسارت خوابیدگی شد و برنجکاران دارای پوشش بیمه به شرکت خدمات بیمه کشاورزی مراجعه کنند.

 ایرج شیارکار روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار  جاهد خبر  افزود: محصول ۴۰ درصد شالیزارها برداشت شده و خوابیدگی آنها در میزان تولید برنج تاثیرگذار است و کشاورزان برای جبران خسارت خشکسالی و سیلاب، محصولات خود را بیمه کنند.
مدیر عامل شرکت خدمات بیمه کشاورزی آستارا نیز گفت: حدود ۷۲۰ هکتار از شالیزارهای این شهرستان تحت پوشش بیمه است و شالیکاران باید بیمه را جدی بگیرند.
لیلا آقاگلی افزود: برنج، محصول راهبردی گیلان و بیمه کشاورزی ضامن افزایش تولید است و تاکنون در آستارا ۶۰۷ شالیکار، اراضی خود را بیمه کرده اند.
وی گفت: شالیکاران با ارائه مدارک لازم و پرداخت یک میلیون و ۲۶۰ هزار ریال به ازای هر هکتار سطح زیر کشت و زنبورداران با پرداخت ۵۵ هزار ریال به ازای هر کندو، محصولات خود را بیمه کنند و تاکنون از ۲۹ هزار کندو ۱۵ هزار بیمه شده است.
آقاگلی بیان کرد: کارشناسان بیمه در حال ارزیابی اراضی هستند و در صورت احراز خسارت، ۱۸ میلیون ریال به ازای هر یک هکتار شالیزار و ۹۰۰ هزار ریال به ازای هر کندو پرداخت خواهد شد.
شهرستان بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت، هفت هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی کشاورزی و شش هزار و ۹۰۰ بهره بردار در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر