شهریور ۲۶, ۱۳۹۷ کد خبر : 13495 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر عکس عناوین کل اخبار فرهنگی گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان:

انسجام ملی دشمن را از اهدافش دور می کند

انسجام ملی دشمن را از اهدافش دور می کند

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان با بیان اینکه دشمن سفره اقتصادی و معیشت مردم را هدف قرار گرفته، گفت: انسجام ملی دشمن را از رسیدن به اهدافش دور می کند.

به گزارش خبرنگار جاهد خبر امیرمحمدپور روز یکشنبه در اولین جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان رشت در فرمانداری افزود: امسال وارد چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی می شویم و دشمن طی این ۴۰ سال با هر توان علیه نظام تلاش کرد اما امسال دشمن، چراغ روشن و بوق زنان علیه جمهوری اسلامی اقدام می کند.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان امسال را سال تهدیدها و فرصت ها دانست و خاطر نشان کرد: به فرموده رهبری در پیچ تاریخی هستیم بنابراین بر پدافند غیرعامل بیشتر نیازمندیم.
وی با بیان این که دشمن در جنگ تمام عیار اقتصادی و رسانه ای به دنبال ناامیدی و یاس بین مردم است، تصریح کرد: بایستی با انسجام و همدلی دشمن را از اهدافش دور کنیم.
وی در ادامه سخنانش رشت را به لحاظ زیرساختی بسیار مهم دانست و خاطر نشان کرد: شریان های اساسی، حیاتی و مهم ما اغلب در این شهرستان است، بنابراین حفاظت از زیرساخت ها و کاهش آسیب پذیری و حفظ جان و مال مردم مهمترین برنامه ها و اهداف در پدافند غیرعامل است.
وی در خاتمه سخنانش با بیان اینکه امروز موضوع های مربوط به تهدیدات زیستی استان به دلیل شرایط خاص منطقه ای حساس است، اضافه کرد: سنبل آبی از رشت به لنگرود رفته و ۳۳ هزار هکتار از اراضی ما را تهدید کرده است.

** دستگاه های فرهنگی برای گفتمان سازی پدافند غیرعامل تلاش کنند
معاون سیاسی – اجتماعی فرماندار رشت نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه دستگاه های فرهنگی برای گفتمان سازی پدافند غیرعامل تلاش کنند، گفت: ضروری ترین کاری که امروز در حوزه پدافند غیرعامل بر عهده داریم، امیدواری و اعتماد مردم به کارآمدی نظام است.
علیرضا انصاری افزود: دستگاه های فرهنگی در شرایط امروز جامعه بایستی در راستای تقویت اعتماد و ایجاد امید تلاش کنند زیرا در سایه اعتماد و امید می توان مشکلات را پشت سرگذاشت.
وی پدافند غیرعامل را یک اصل عقلایی، قرآنی و منطق با آموزه های دینی و سیره ائمه اطهار علیه السلام دانست و اظهار داشت: پدافند مجموعه ای از برنامه و اقدامات برای مصون سازی و آسیب ناپذیری کشور از تهدیدات، آسیب ها و خطرهاست.
پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیر نظامی است و به مجموعه اقداماتی اطلاق می‌گردد که به جنگ‌افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری نموده یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.
شهرستان رشت با شش بخش ، ۲۹۳ روستا و ۱۸ دهستان، دارای ۹۳۰ هزار نفر جمعیت است که ۶۰درصد آنها شهری و ۴۰ درصد روستایی هستند.

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر