شهریور ۲۶, ۱۳۹۷ کد خبر : 13526 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر سیاسی عکس عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
معاون استاندار گیلان تأکید کرد؛

بانک‌ها تحرک بیشتری در اعطای تسهیلات داشته باشند

بانک‌ها تحرک بیشتری در اعطای تسهیلات داشته باشند

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان بر لزوم همکاری بیشتر بانک‌ها و نظارت دقیق در ارائه تسهیلات اشتغالزایی تاکید کرد و گفت: بانک ها برای اعطای تسهیلات به مددجویان تحرک بیشتری داشته باشند.

گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا حاکیست؛ سید محمد احمدی روز یکشنبه در سومین جلسه کارگروه تخصصی امور اقتصادی استان که با حضور مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی برگزار شد، افزود: با نظارت دقیق در ارائه تسهیلات می توان ضمن حمایت از مددجویان در جهت توانمندسازی آنان نیز گام برداشت.
وی کمیته امداد را از جمله دستگاه های حمایتی موثر و یادگار معمار کبیر انقلاب اسلامی خواند و گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی از سازمان های حمایتی موفق به شمار می روند که عملکرد قابل قبولی در حوزه توانمندسازی و اشتغال مددجویان داشته اند.
وی با اشاره به دستور استاندار گیلان مبنی بر تشکیل کمیته های ۴۸گانه در بخش های مختلف تصریح کرد: از این تعداد بیش از ۱۰کمیته بصورت مستقیم و غیر مستقیم مباحث اشتغالزایی را دنبال می کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان با اشاره به ایجاد هزاران شغل در بستر گردشگری، صنعت و کشاورزی خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده که بانک‌ها در ارائه تسهیلات به مددجویان پیشقدم بوده اند که امیدواریم این رویه در ادامه نیز دیده شود.
خادمی مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی نیز در ادامه این جلسه، با اشاره به فعالیت های موفق کمیته امداد در استان های مختلف به ویژه گیلان تصریح کرد: سال گذشته ۱۳۶ هزار طرح اشتغال در سراسر کشور اجرا شد که با اجرای این طرح‌ها ۱۵۲ هزار فرصت شغلی برای محرومان و افراد کم‌برخوردار کشور جامعه فراهم شده است.
وی یادآور شد: سال گذشته ۱۸ هزار مورد کاریابی از سوی کمیته امداد امام خمینی در کشور انجام‌ شده و در مجموع ۱۷۰ هزار مددجو کمیته امداد سال گذشته مشغول به کار شدند.
خادمی با بیان اینکه در استان ۲۰ هزار خانواده جمعیت کمیته امداد امام خمینی به خودکفایی رسیده و از پوشش کمیته امداد خارج شدند، تصریح کرد: جامعه مددجویی استان سالخورده و گیلان مسن‌ترین جامعه مددجویی را در کل کشور دارد و یکی از اقدامات مهم کمیته امداد در شرایط اقتصادی کنونی این است که در حوزه اشتغال، فرقی بین مددجوی مستمری‌بگیر کمیته امداد و نیازمندان واقعی بیرونی وجود ندارد.
افزون بر ۱۰۳ هزار خانوار در استان گیلان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر