شهریور ۱۱, ۱۳۹۷ کد خبر : 12938 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبرهای مهم سیاسی عکس عناوین کل اخبار فرهنگی گزارش ویژه گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

تعاونی های گیلان ۲۲ میلیون دلار صادرات انجام دادند

تعاونی های گیلان ۲۲ میلیون دلار صادرات انجام دادند

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گیلان گفت: از ابتدای سال گذشته تا پایان مردادماه امسال، تعاونی های استان ۲۲ میلیون دلار صادرات انجام دادند.

به گزارش جاهد خبر  عباس علیزاده روز شنبه در نشست خبری در جمع رسانه های گروهی استان که بمناسبت هفته تعاون برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: ۱۸ میلیون دلار از این میزان صادرات انجام شده توسط شرکت های تعاونی استان طی سال گذشته صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه این صادرات توسط ۱۴ شرکت تعاونی استان انجام شده، تصریح کرد: هدفگذاری امسال برای صادرات توسط شرکت تعاونی های استان ۳۵ میلیون دلار است اما پیش بینی می شود که امسال بیش از این میزان صادرات داشته باشیم .
علیزاده مقصد این صادرات را شماری از کشورهای آسیایی و اروپایی عنوان و عمده محصولات صادر شده را چای و برخی محصولات فلزی ذکرکرد.
**تحویل ۱۱ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر توسط شرکت تعاونی های گیلان
علیزاده در ادامه سخنانش، به تعهد ساخت و تحویل ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر توسط تعاونی های استان اشاره و اظهار کرد: ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در قالب ۱۳۲ تعاونی مسکن مهر در استان باید ساخته می شد که ۱۱ هزار و ۵۰۰ واحد تحویل شده است.
وی ادامه داد : توزیع برگ سهام عدالت برای حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار عضو توسط ۱۶ شرکت تعاونی سهام عدالت ، توزیع بخش عمده سبد کالا ( در سنوات گذشته) توسط تعاونی های مصرف فرهنگیان و کارکنان دولت و توزیع کالا با قیمت و اقساط مناسب توسط تعاونی های مصرف برای بیش از ۱۱۰ هزار عضو از دیگر اقدامات و فعالیت های مهم تعاونی های استان است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان به برنامه های جدید این اداره کل نیز اشاره و خاطرنشان کرد: تاسیس تعاونی های توسعه و عمران شهرستانی بمنظور جذب سرمایه های مردمی و هدایت آن به سمت فعالیت های اقتصادی با استفاده از ظرفیت ها و قابلیت های موجود در شهرستان ها از جمله برنامه هاست.
وی اضافه کرد: شرکت های توسعه و عمران در تالش و سیاهکل تشکیل شده که ۲ هزار و ۵۰۰ عضو دارد و در ۱۱ شهرستان باقی مانده، فرآیند تشکیل شرکت ها در دست اجراست.
علیزاده افزایش برنامه های ترویجی و آموزشی پیگیری تشکیل تعاونی سهامی عام ( با رویکرد سرمایه محور) ، پیگیری تعاونی های متعارف جدید و افزایش نظارت به ویژه بر تعاونی بزرگ و اتحادیه ها را از دیگر برنامه ها و رویکردهای این اداره کل عنوان کرد.
وی با اشاره به پیگیری طرح روستا تعاون با هماهنگی استانداری و سازمان برنامه و بودجه گیلان گفت: طرح روستا تعاون طرحی در جهت رونق تولید و اقتصاد روستایی و استفاده از ظرفیت های محلی جهت توسعه اقتصادی است و تا کنون ۸۰ شرکت تعاونی با ماهیت روستا تعاون در روستاهای استان تشکیل و یا فعال شده اند.
۲ هزار و ۶۵۰ شرکت تعاونی با ۲۱۶ هزار عضو در گیلان فعال است که برای تشکیل این شرکت های تعاونی، ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و ۴۱ هزار اشتغال ایجاد کرده است.
از دهم تا ۱۶ شهریورماه، به نام هفته تعاون نامگذاری شده است

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر