مهر ۸, ۱۳۹۷ کد خبر : 15015 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها خبر خبراول خبرهای مهم سیاسی عکس گزارش ویژه گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
استاندار گیلان

بخشی از افزایش قیمت ها کاذب است

بخشی از افزایش قیمت ها کاذب است

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم تعیین واقع بینانه مصادیق گران فروشی گفت: بخشی از افزایش قیمت ها کاذب است.

 

به گزارش خبرنگار جاهد خبر  مصطفی سالاری غروب شب در جلسه ستاد تنظیم بازار استان در رشت افزود: از آنجایی که تهران تعیین کننده قیمت های اقلامی همچون مرغ است ما نیز تحت تاثیر آن با گرانی مواجه می شویم.
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه نباید مردم و اصناف در قیمت ها با مشکل مواجه باشند، گفت: تصمیمات منطقی برای قیمت های قبلی مندرج بر روی کالا گرفته شود ضمن اینکه عرضه کالاها با قیمت های گذشته ناشدنی است اما باید چارچوب و هماهنگی بین اصناف و مدیران استانی مربوطه تعریف شود.
سالاری با بیان اینکه اصناف جزو مردم هستند، افزود: بیش از ۹۵درصد اصناف منصف هستند و قصدشان تعدی و اجحاف به مردم نیست چراکه خود جزو مردم هستند و در یک مورد فروشنده و بقیه موارد خود مصرف کننده هستند.
وی خاطر نشان کرد: اگر ما تصمیمات صحیح اتخاذ کنیم ، اصناف نیز درست عمل می کنند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان نیز در این جلسه به قیمت کالاهای اساسی همچون گوشت و مرغ اشاره و بیان کرد: تا کنون ۵۵ تن مرغ منجمد در استان توزیع شده است.
فرهاد دلق پوش افزود: همچنین عرضه گوشت قرمز با قیمت ۲۸ تا ۳۰ هزار تومان را در استان داشته ایم.
وی با بیان اینکه واردات گوشت گرم از دو کشور آذربایجان و گرجستان را در استان داشتیم، اظهار داشت: ۱۸ تن گوشت قرمز گرم از این طریق در استان توزیع شد.
وی تخصیص سهمیه گوشت منجمد به نمایشگاه پاییزه استان و تخصیص سهمیه به هیات ها برای روزهای تاسوعا و عاشورا از دیگر اقدامات انجام شده عنوان کرد.
استان گیلان دارای ۱۰۲ هزار واحد صنفی است.
در جلسه ستاد تنظیم بازار استان رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان و مدیرکل تعزیرات حکومتی نیز گزارش هایی ارائه کردند

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر