مهر ۱۶, ۱۳۹۷ کد خبر : 15345 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر عکس گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
معاون گمرک اعلام کرد

درآمد ۱۰۸ هزار میلیارد ریالی گمرک در نیمه نخست امسال

درآمد ۱۰۸ هزار میلیارد ریالی گمرک در نیمه نخست امسال

درآمدهای گمرکی در نیمه نخست پارسال ۱۵۸ هزار میلیارد و ۸۳۵ میلیون ریال بود که در مدت مشابه امسال به گفته معاون گمرک جمهوری اسلامی ایران، به ۱۶۳ هزار میلیارد ریال رسید.

معاون گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: در نیمه نخست امسال با احتساب دریافت ضمانتنامه از واردکنندگان، ۱۰۸ هزار میلیارد ریال درآمد گمرکی از محل حقوق ورودی کالاها و ۵۵ هزار میلیارد ریال عوارض و مالیات بر ارزش افزوده در گمرکات کشور وصول شد.
«علی رحیمیان» افزود: بدون ضمانت و به صورت نقد در ۶ ماه امسال ۷۳ هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال درآمد کسب شد. همچنین از مجموع عوارض و مالیات بر ارزش افزوده وصول شده، سهم عوارض حدود ۱۸ هزار میلیارد ریال بود.
رحیمیان گفت: با وجود کاهش ۱۳ درصدی واردات و ممنوعیت ورود ۱۴۰۰ قلم کالای مصرفی به ویژه خودرو، افزایش تجهیزات کنترلی در گمرکات و رشد رویه های الکترونیکی گمرکی شاهد بهبود درآمدها بودیم.
به گزارش ایرنا، گمرک جمهوری اسلامی ایران مجموع درآمدهای گمرکی در نیمه نخست پارسال را ۱۵۸ هزار میلیارد و ۸۳۵ میلیون ریال اعلام کرده بود که از این میزان ۱۰۴ هزار و ۶۲ میلیارد ریال از محل حقوق ورودی و ۵۴ هزار و ۷۷۳ میلیارد ریال از محل عوارض و مالیات بر ارزش افزوده کالاهای وارداتی اخذ شد.
در نیمه نخست پارسال بدون در نظر گرفتن درآمدهای حاصل از واردات خودرو، عملکرد درآمدی گمرک ایران از محل حقوق ورودی سایر کالاها ۳۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۵ افزایش یافت.
همچنین درآمدهای گمرک ایران از محل حقوق ورودی واردات خودرو نیز در ۶ ماهه نخست پارسال ۳۷ درصد بیش از مدت مشابه سال ۱۳۹۵ بود.
وصولی‌های گمرک از محل مالیات بر ارزش افزوده کالاهای وارداتی نیز ۲۸ درصد رشد کرد و در بخش خودرو به چهار هزار و ۸۵۵ میلیارد ریال و در بخش سایر کالاها به ۴۹ هزار و ۹۱۸ میلیارد ریال رسید.
در مجموع، پارسال درآمد گمرک کشور بیش از ۲۲ هزار میلیارد ریال بود که ۳۰ درصد بیش از میزان مصوب در قانون بودجه محقق شد.
این میزان درآمد بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده واردات و دیگر عوارض وصولی در گمرک اعلام شد.
درآمد وصولی گمرکات از محل حقوق ورودی در سال ۱۳۹۵ به میزان ۱۷۵ هزار میلیارد ریال بود.

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر