مهر ۱۶, ۱۳۹۷ کد خبر : 15326 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر عکس گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

قطعی گاز ۱۰۰۰ خانوار روستایی فومن،خسارت ۴۳میلیاردی به زیرساخت ها

قطعی گاز ۱۰۰۰ خانوار روستایی فومن،خسارت ۴۳میلیاردی به زیرساخت ها

فرماندار فومن با اشاره به خسارت ۴۳ میلیارد تومانی به زیرساخت‌های این شهرستان در سیل اخیر، گفت: در حال حاضر گاز هزار مشترک روستایی قطع است که تا ۴۸ ساعت آینده وصل می شود.

 

محمود قاسم‌نژاد در گفتگو با جاهد خبر  به آخرین وضعیت شهرستان فومن بعداز بارش های اخیر و جاری شدن سیل اشاره و اظهارکرد: براثرسیل دو روز گذشته چند دهنه پل در شهرستان فومن تخریب و تعدادی نیز دچار آسیب ۵۰ تا ۶۰ درصدی شده اند که باید جایگزین شده و پل جدید در این مناطق ساخته شود.

وی با اشاره به آسیب دیدن پل منطقه قلعه رودخان و قطع ارتباط چهار روستا، افزود: با کمک راهداری استان و شهرستان روز یکشنبه ارتباط این روستاها برقرار شد.

فرماندار فومن به تأمین یک پل پیش ساخته برای تسهیل در تردد ساکنان این منطقه از یکی از مناطق استان گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: در روزهای آینده شاهد نصب این پل در این منطقه خواهیم بود تا در فرصت مناسب با تهیه یک نقشه مشخص یک پل در این منطقه ساخته شود.

گاز مشترکان روستایی فومن تا ۴۸ ساعت آینده وصل می شود

وی در ادامه همچنین به قطعی برق بیش از ۱۰۰۰خانوار روستایی شهرستان فومن نیز اشاره و تصریح کرد: یکی از عوامل قطعی برق در این منطقه تخریب تیرهای برق فشار قوی براثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل بوده و به منظور جلوگیری از حوادث بیشتر برق این منطقه قطع شد.

قاسم‌نژاد با بیان اینکه با حضور معاونین توزیع برق استان گیلان و حمل دو حلقه کابل خودنگهدار و چند تیر برق تا ظهر یکشنبه برق این مناطق وصل شد، افزود: در زمینه گاز نیز متاسفانه با قطعی روبه رو هستیم که علت آن نیز این بوده که لوله‌های گاز از پایه‌های پل با استفاده از سازه دیگری عبور و با توجه به تخریب پل خطوط گاز دچار آسیب شد که دستور قطع آن در همان ساعات اولیه صادر شد.

وی با اشاره به اینکه خطوط گاز نیازمند ایمنی بیشتر است، گفت: کارشناسان مهندسی گاز گیلان روز یکشنبه با حضور در مناطق آسیب دیده طراحی ساده ای انتخاب کردند تا به صورت موقت و با شرایط ایمن از کنار این پل انجام شود و براساس قول ‌های داده شده طی ۴۸ ساعت آینده مشکل قطعی گاز این منطقه نیز برطرف خواهد شد.

فرماندار فومن با بیان اینکه در حال حاضر گاز ۱۰۰۰ مشترک روستایی شهرستان فومن قطع است، اظهارکرد: امروز اقدامات اولیه از سوی کارشناسان شرکت گاز انجام شد و خطوط لوله اصلی که گاز را به آن مناطق انتقال می داد برش داده و از صبح امروز عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

سیل اخیر در فومن تلفات انسانی نداشت

وی همچنین با اشاره به وضعیت پل روستای خسرو آباد فومن، یاداورشد: ورودی این پل نیز براثر شدت سیلاب دچار آسیب شده که امکان تردد در آن وجود نداشت روز گذشته با حضور تجهیزات راهداری اقدامات اولیه انجام شده و پیش بینی می شود امروز امکان تردد برای مردم در این منطقه فراهم می شود.

قاسم نژاد به تخریب پل روستای کلفت که در گذشته آسیب دیده بود نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به انتخاب پیمانکار برای احداث این پل،  در روزهای آینده با فروکش کردن آب شاهد آغاز عملیات اجرایی این پل نیز خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر شرایط در اکثر مناطق این شهرستان عادی است، گفت: در سیل اخیر خوشبختانه هیچ گزارشی مبنی بر وجود تلفات انسانی و آسیب به منازل مسکونی مردم به جزء دو مورد در دهستان آلیان فومن نداشته ایم.

فرماندار فومن به میزان خسارت وارد شده به این شهرستان نیز اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر برآوردهای اولیه در زمینه پل‌ها، راهها، خطوط برق، گاز، آب روستایی و تلفن بوده که حدود ۴۳ میلیارد تومان است و امکان افزایش این میزان در برآوردهای نهایی وجود دارد.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر