مهر ۱۸, ۱۳۹۷ کد خبر : 15376 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری عکس گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

مدت زمان بازپرداخت تسهیلات تامین سرمایه در گردش ۲ ساله شد

مدت زمان بازپرداخت تسهیلات تامین سرمایه در گردش ۲ ساله شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اعلام اینکه مدت زمان بازپرداخت تسهیلات تامین سرمایه در گردش از یک سال به دو سال افزایش یافت گفت: در تلاش هستیم تا آن را به سه سال ارتقا دهیم.

فرهاد دلق‌پوش در جلسه کارگروه رفع موانع تولید صومعه‌سرا در فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: مدت زمان بازپرداخت تسهیلات ارائه شده به واحدهای تولیدی در راستای تامین سرمایه در گردش ۲ ساله شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان هدف از تشکیل گارگروه رفع موانع تولید را افزایش رونق کاری صنایع و مشاغل فراگیر دانست و گفت: عمده مشکل واحدهای تولیدی گیلان تامین سرمایه در گردش است.

دلق‌پوش با اعلام اینکه افزایش مدت زمان بازپرداخت تسهیلات تامین سرمایه در گردش مشکل واحدهای تولیدی را رفع می‌کند ابراز داشت: در حال حاضر کشور در یک جنگ اقتصادی قرار دارد.

وی هم‌افزایی، هم‌گرایی، کار جهادی و تلاش مضاعف را راهکار رفع مشکلات و موانع واحدهای تولیدی و صنعتی دانست و تصریح کرد: بخشی از مشکلات واحدهای تولیدی مربوط به مسائل مالیاتی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با بیان اینکه تعیین استراتژی درست مدیریتی در چرخه تولید، شرط پایداری در حوزه تولید است گفت: انتخاب نوع تولید و روند آن با توجه به مزیت‌های رقابتی در صنعت باید با مطالعه و پژوهش انجام شود.

دلق‌پوش با اشاره به اینکه بعضی از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در حوزه تولید پشتوانه علمی تحقیقاتی نداشته و توجیه اقتصادی نیز ندارد اظهار داشت: کارگروه رفع موانع تولید نمی‌تواند مشکل این واحدها را رفع کند.

وی با تاکید بر اینکا مصوبات کارگروه رفع موانع تولید لازم‌الاجرا است خاطرنشان کرد: استان گیلان از نظر تعداد پرونده‌های بررسی شده در این کارگروه رتبه نخست کشور و از نظر پرداخت تسهیلات رتبه هفتم کشور را دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اعلام اینکه سهم کارگروه رفع موانع تولید گیلان در سال گذشته در راستای پرداخت تسهیلات هزار میلیارد تومان بود افزود: امسال ۱۰۰ میلیارد تومان بر این مقدار افزوده شده است.

دلق‌پوش با اعلام اینکه مدت زمان بازپرداخت تسهیلات تامین سرمایه در گردش از یک سال به دو سال افزایش پیدا کرده است عنوان داشت: کارگروه رفع موانع تولیدی باید سرعت خود را در پرداخت تسهیلات بانکی افزایش دهد.

وی با اشاره به اینکه در تلاش هستیم مدت زمان بازپرداخت تسهیلات تامین سرمایه در گردش را به سه سال افرایش دهیم ابراز داشت: شهرستان صومعه‌سرا از ظرفیت بالایی در حوزه تولید برخوردار است.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر