مهر ۱۸, ۱۳۹۷ کد خبر : 15397 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر سیاسی عکس گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

کاهش ۱۵ درصدی تلفات رانندگی درون شهری در گیلان

کاهش ۱۵ درصدی تلفات رانندگی درون شهری در گیلان

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلانبه کاهش ۱۵ درصدی تلفات ناشی از حوادث رانندگی معابر درون شهری استان گیلان در ۶ماهه ابتدایی سالجاری اشاره کرد و گفت: همیاران پلیس می‌توانند با تذکر به والدین، در کاهش سوانح رانندگی تاثیر گذار باشند.

منطقه گیلان، سرهنگ محمدرضا محمدی در همایش طلایه داران فرهنگ ترافیک که با حضور فرماندهان و مسؤولان انتظامی و مدیر کل آموزش و پروش استان گیلان در سالن شهدای ناجا رشت برگزار شد، با بیان اینکه رسیدن به سطح مطلوب امنیت در جامعه مستلزم استفاده از سرمایه‌های اجتماعی است و یکی از این سرمایه‌ها همیاران پلیس است، اظهار کرد: امیداورم امسال هم با همکاری شما دانش‌آموزان و همیاران پلیس شاهد کاهش آمار حوادث و همچنین رعایت بیشتر قوانین راهنمایی و رانندگی باشیم.

رئیس پلیس راهور گیلان با بیان اینکه پوشش تمامی مناطق شهر توسط نیروی انسانی پلیس امکان‌پذیر نیست، افزود: همیاران پلیس می‌توانند با تذکر به والدین، در کاهش سوانح رانندگی تاثیر گذار باشند.

این مقام انتظامی استفاده بهینه از ظرفیت همیاران پلیس و پلیس یاران نوجوان را بهترین راهکار کنترل رانندگان برشمرد و گفت: ارتقاء آموزش فرهنگ ترافیک برای نهادینه کردن رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی برای آینده‌سازان ایران اسلامی الزامی و واجب است.

وی به کاهش ۱۵ درصدی تلفات ناشی از حوادث رانندگی معابر درون شهری استان گیلان در ۶ماهه ابتدایی سالجاری اشاره کرد و افزود: تلاش و دقت همیاران پلیس در این موفقیت ستودنی است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گیلان فرهنگ‌سازی را یکی از اهداف مهم طرح طلایه داران فرهنگ ترافیک برشمرد و خاطرنشان کرد: این طرح تاثیر قابل توجهی در کاهش سوانح رانندگی و نظم بخش در عبور و مرور صحیح و قانونمند در جامعه داشته است.

در ادامه نادر جهان‌آرای، مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته ناجا و با تاکید بر تعامل بیشتر پلیس و آموزش پرورش در حوزه بسترسازی فرهنگ ترافیک بیان کرد: فرهنگ‌سازی ترافیک و شناخت قوانین راهنمایی و رانندگی باید از سنین کودکی آغاز شود.

وی با اشاره به اهمیت نهادینه کردن رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در سطح جامعه، افزود: نقش بسزای همیاران پلیس در این امر بسیار ارزشمند و حائز اهمیت ‌است.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان طرح همیاران پلیس را یکی از راهکار‌های عملی آموزش مقررات راهنمایی و رانندگی به کودکان عنوان کرد و اظهار داشت: این طرح با تعامل بیشتر پلیس راهنمایی و رانندگی و آموزش و پرورش به نتیجه مطلوب‌تری خواهد رسید.

جهان‌آرای با بیان اینکه فرهنگ گیلان در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی زبانزد خاص و عام است، خاطرنشان کرد: مردم خوب و فهیم گیلان همواره در استقبال از برنامه‌های فرهنگی پیش‌رو هستند.

وی با اشاره به برگزاری نشست‌های تخصصی مشترک آموزش و پرورش با پلیس طی یک ماه اخیر به مناسبت آغاز سال تحصیلی، بیان داشت: مجموعه پلیس راهور همواره در امر عبور و مرور دانش آموزان و آموزش آن‌ها از هیچ کمکی دریغ نکرده است.

لازم به ذکر است؛ در پایان این مراسم از ۴۰ نمونه فرهنگ‌یار ترافیکی و ۴۰ همیار پلیس تجلیل به عمل آمد.

 

 

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر