آبان ۱۵, ۱۳۹۷ کد خبر : 16404 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل عکس گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

رانش زمین گاز ۴۹۰ خانوار را در شرق گیلان قطع کرد

رانش زمین گاز ۴۹۰ خانوار را در شرق گیلان قطع کرد

معاون اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت:‌ بارش شدید باران و در نهایت رانش زمین جریان گاز ۴۹۰ خانوار را در پیرکوه دیلمان قطع کرد.

کاظم یوسفی اظهار داشت: بر اثر بارش شدید باران و در نهایت رانش زمین در بخش پیرکوه دیلمان جریان گاز ۴۹۰ خانوار در ۹ روستا به علت بروز شکستگی در خط لوله اصلی انتقال گاز از دیشب به طور کامل قطع شده است.

معاون اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان عنوان کرد:‌ بر اثر بارش شدید باران که از اواخل دیروز در بسیاری از نقاط گیلان از جمله مناطق شرقی استان آغاز شده است به غیر از یک مورد رانش زمین در بخش دیلمان شاهد آبگرفتگی برخی معابر و جاده‌ها هستیم.

یوسفی با بیان اینکه شرکت گاز در حال تلاش برای رفع مشکل شکستگی لوله اصلی انتقال گاز در منطقه پیرکوه دیلمان است بیان داشت:‌ بر اساس بازدیدهای میدانی به‌عمل آمده احتمالاً تا اواخر وقت امشب مشکل شکستگی داخل شبکه برطرف و جریان گاز مشترکان وصل می‌شود.

وی از توزیع سوخت جایگزین بین مشترکانی که جریان گاز آنان به علت رانش زمین قطع شده است خبر داد و عنوان کرد:‌ با توجه به هشدارهای صادر شده توسط مدیریت بحران و آمادگی دستگاه‌های اجرایی تمهیدات لازم برای مواجهه با چنین موارد اضطراری از قبل اندیشیده شده است.

معاون اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان وضعیت سایر مناطق استان را نیز برشمرد و تصریح کرد:‌ در مناطق جلگه‌ای، مرکزی و غرب گیلا‌ن شاهد بارش باران و تا حدودی کاهش دما هستیم اما این وضعیت در ارتفاعات استان بیشتر به شکل کاهش دما بروز پیدا کرده است.

یوسفی وضعیت کلی مناطق مختلف استان گیلان را عادی و تحت کنترل اعلام کرد و ابراز داشت:‌ ‌با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده و تمامی دستگاه‌های عمرانی و خدماتی استان گیلان برای خدمت‌رسانی به مردم آمادگی دارند.

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر