آبان ۱۲, ۱۳۹۷ کد خبر : 16296 اجتماعی استان‌ها اقتصادی بین‌الملل پربیننده ترین ها خبراول سیاسی عکس گزارش ویژه گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
عضو خبرگان رهبری

رسانه ها اذهان عمومی را مشوش نکنند

رسانه ها اذهان عمومی را مشوش نکنند

نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری با ابراز نارضایتی از برخی رسانه ها و برخی افراد به جهت مشوش کردن اذهان عمومی گفت: تزریق نا امیدی به جامعه علاوه بر فاصله دلسردی مردم از حکومت، موجب افسردگی و تزلزل بنیان خانواده می شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به جاهد خبر حاکیست؛ آیت الله سید علی حسینی اشکوری در دیدار با استاندار گیلان، با اشاره به خسارت های ناشی از سیل در برخی شهرستان ها، از اقدامات دستگاه های اجرایی و مدیریت مطلوب استاندار گیلان تقدیر کرد.
وی با بیان اینکه در حوادث مذکور برخی بناها و تعدادی منزل مسکونی آسیب دیدگی جدی را متحمل شدند، خاطرنشان کرد: باید بسترهای نظارتی در امر ساخت و ساز نگاه جدی تری بر کیفیت در اجرای کار داشته باشند و استحکام بنا را قربانی نگاه های سلیقه ای و اعمال نظرهای غیرکارشناسی برخی افراد نکنند.
نماینده استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری وحدت و مودت مسئولان دستگاه های اجرایی را امری مهم در جهت افزایش بهره وری و بهبود خدمات رسانی عمومی خواند و گفت: متاسفانه دستگاه های اجرایی یکدیگر را نامحرم شمرده و نسبت به هم مطالبه گر هستند که این مساله فضای اجرایی را مسموم می کند.
آیت الله اشکوری در پایان حفظ آبروی افراد را از مهمترین اصول اخلاقی و دینی دانست و تاکید کرد: باید تلاش کنیم تا در مقابل ناهنجاری ها، تخلف و جرم راهکاری اصلاحی در پیش بگیریم و با ریختن آبرو و حیثیت افراد نمی توان کنترل جامعه به شکل صحیح را دنبال کرد.

** پرداخت خسارت های سیل از هفته آینده آغاز می شود
مصطفی سالاری استاندار گیلان نیز با اشاره به اقدامات اخیر دستگاه های اجرایی در مدیریت بحران سیل اخیر، میزان خسارت در چند منطقه از جمله شهرستان های املش، رودسر و فومن را بسیار بالا خواند و گفت: پرداخت خسارت ها نیز از هفته آینده آغاز می شود.
وی با اشاره به ارزشمند بودن انباشت های رودخانه ای خاطرنشان کرد: با واسپاری مسئولیت لایروبی انهار به بخش خصوصی با شرط دیواره گذاری در حاشیه حوزه آبی می توان شاهد نتایج بهتر و کاهش مخاطرات در این بخش بود.
استاندار گیلان رویکرد پیشگیری را رایج ترین شیوه در دنیا خواند و تصریح کرد: در ساخت و ساز جدید آنچه که باید بیش از پیش مورد تاکید قرار گیرد استکام سازه و نیز توجه به دیگر عناصر زیرساختی همسو با اصول مهندسی است.
نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به وضعیت چای در استان اظهار داشت: برای افزایش بازده تولید چای نیازمند بهسازی باغی هستیم که این امر با ارائه راهکارهای عملی و علمی از سوی کارشناسان امر و اساتید دانشگاهی محقق می شود.
سالاری با اشاره به مشکلات صنایع تولیدی گیلان و اقدامات صورت گرفته برای حل آنها، افزایش قیمت ارز را برای برخی صنایع مطلوب خواند و گفت: در صنایع چوب کاغذ ایران(چوکا) شاهد افزایش سود صادرات نسبت به هزینه های تولید در روزهای اخیر بوده ایم.

 

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر