آذر ۱۵, ۱۳۹۷ کد خبر : 18844 اجتماعی پربیننده ترین ها خبر خبرهای مهم عناوین کل اخبار فرهنگی گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
رئیس کمیسیون بهداشت و خدمات شهری شورای رشت بیان کرد

جمع‌آوری ۴۱۲ میلیون تومان از محل اجرای تبصره سه در رشت

جمع‌آوری ۴۱۲ میلیون تومان از محل اجرای تبصره سه در رشت

رئیس کمیسیون بهداشت و خدمات شهری شورای رشت با اشاره افزایش آب‌بهای مصرفی مشترکین رشت بر اساس تبصره سه گفت: تاکنون ۴۱۲ میلیون تومان از محل اجرای تبصره سه (افزایش آب‌بهای مصرفی) در رشت جمع‌آوری‌شده است.

فاطمه شیرزاد امروز در نخستین جلسه کمیته فنی بررسی اقدامات پیرامون اجرای تبصره سه (افزایش آب‌بهای مصرفی مشترکین رشت) که با حضور مدیرعامل آبفای گیلان در ساختمان شورای رشت واقع در خیابان سعدی برگزار شد اظهار کرد: افزایش آب‌بهای مصرفی مشترکین رشت بر اساس تبصره سه و با پیشنهاد آبفای گیلان و موافقت برخی از اعضای شورای اسلامی شهر در تیرماه سال جاری به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه تاکنون ۴۱۲ میلیون تومان از محل افزایش آب‌بهای مصرفی مشترکین رشت بر این اساس جمع‌آوری‌شده است افزود: پس از طی مراحل قانونی این افزایش آب‌بها از تاریخ هفدهم مهرماه لغایت سی‌ام آبان سال جاری محاسبه و تاکنون از این محل ۴۱۲ میلیون تومان جمع‌آوری‌شده است.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای رشت به کلنگ زنی پروژه انتقال فاضلاب در محله معلولین رشت اشاره کرد و گفت: در نخستین گام و پس از جمع‌آوری هزینه افزایش آب‌بهای مصرفی بر اساس تبصره سه از مشترکین رشت شاهد کلنگ زنی پروژه انتقال فاضلاب به طول پنج کیلومتر در محله معلولین رشت بودیم.

شیرزاد با تأکید به رفع مشکلات آب و فاضلاب در محلات کم برخوردار رشت تصریح کرد: محلات سیاه اسطخر، کوی حسینی، فخب، میدان امام علی تا ابتدای جاده سنگر که جزو حوزه رشت است ازجمله محلات کم برخوردار در بحث آب و فاضلاب بوده و انتظار داریم مدیران آب و فاضلاب گیلان با بهره‌مندی از اجرای تبصره سه در اسرع وقت نسبت به رفع مشکلات مشترکین مناطق نام‌برده شده اقدام کنند.

وی با اشاره به اجرای پروژه تصفیه‌خانه امام رضا (ع) در شمال شهر رشت بیان کرد: اجرای این پروژه نیازمند اعتبار پنجاه میلیارد تومانی بوده و این مبلغ باید از محل اعتبار ساماندهی رودخانه‌های زرجوب و گوهر رود رشت تأمین شود.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای رشت با تأکید به تسریع اجرای پروژه آب و فاضلاب در محلات کم برخوردار گفت: با تسریع در احداث تصفیه‌خانه‌های امام رضا (ع) و مسکن مهر یقیناً بخش عظیمی از فاضلاب‌ها به آن سمت هدایت‌شده و از ورود فاضلاب به داخل رودخانه‌های رشت جلوگیری خواهد شد.

شیرزاد با اشاره به تکمیل پروژه انتقال فاضلاب در محله معلولین گفت: مدیرعامل آبفای گیلان در این جلسه زمان تکمیل پروژه انتقال فاضلاب محله معلولین را یک‌ساله اعلام نموده که این مهم باید تسریع و در مدت‌زمان کوتاه‌تری به سرانجام برسد.

وی با ابراز گلایه از برخی پروژه‌های عمرانی نیمه‌کاره رهاشده در رشت تصریح کرد: انتظار داریم آب و فاضلاب گیلان ضمن تسریع در اجرای پروژه‌های مربوط به مشترکین رشت نسبت به تکمیل نهایی آن‌ها نیز اقدام کرده و پروژه‌های عمرانی آب و فاضلاب نیمه‌کاره رها نشود.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای رشت با اشاره به تصفیه‌خانه مسکن مهر رشت بیان کرد: تصفیه‌خانه مسکن مهر رشت ۵۶ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تکمیل آن نیازمند اعتبار ۲۷ میلیارد تومانی است.

شیرزاد با تأکید به پیگیری کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت مبنی بر ارائه خدمات مناسب آب و فاضلاب در محلات کم برخوردار شهر افزود: محلاتی ازجمله سیاه اسطخر، فخب، کوی حسینی و غیره جزو محلات کم برخوردار هستند که به لحاظ داشتن شبکه‌های انتقال آب و فاضلاب بهداشتی با مشکلات فراوانی مواجه بوده و انتظار داریم پس از تکمیل پروژه انتقال فاضلاب محله معلولین مبالغ جمع‌آوری‌شده از محل افزایش آب‌بهای مصرفی مشترکین رشت (تبصره سه) در این محلات هزینه شود.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر