آذر ۱۶, ۱۳۹۷ کد خبر : 18867 اجتماعی پربیننده ترین ها خبر خبرهای مهم عناوین کل اخبار فرهنگی گزارش ویژه گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
خطیب نماز جمعه رشت:

لزوم شفاف سازی زوایای برجام / کاهش قیمت ارز باید تاثیرگذار در قدرت خرید مردم باشد

لزوم شفاف سازی زوایای برجام / کاهش قیمت ارز باید تاثیرگذار در قدرت خرید مردم باشد

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه فقط کاهش ارز و طلا حل‌کننده مشکلات مردم نیست، گفت: کاهش قیمت ارز تا جایی که در خرید ارزاق مردم تاثیر نگذارد بی‌فایده است.

آیت‌الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در گیلان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه رشت، با اشاره به اینکه نگاه اسلام نسبت به خانواده، نگاه ارزشمندی است، اظهار کرد: دین اسلام برای تمامی ابعاد زندگی بشر طرح و برنامه دارد.

وی به آثار خوردن لقمه حلال در آخرت اشاره و بیان کرد: نورانی شدن چهره مؤمن یکی زا آثار خوردن لقمه حلال است.

آیت‌الله فلاحتی، تصریح کرد: انسان می‌تواند با تکیه بر امیال درونی و پیروی از شیطان روزی حرام کسب کند اما کسب روزی حلال در زندگی انسان را به سلامت از روی پل صراط عبور می‌دهد.

امام جمعه رشت در ادامه با اشاره به ۱۶ آذر، روز دانشجو، خاطرنشان کرد: در چنین روزی در سال ۱۳۳۲، جوانان ایرانی اولین حرکت استقلال‌طلبانه و جنبش آزادی‌خواهایی بر مبنای اسلام و قرآن از دانشگاه تهران بلند شد.

وی با تاکید بر اینکه در واقعه ۱۶ آذر، چند تن از جوانان ما به شهادت رسیدند، افزود: همان زمان بود که جبهه مبارزه از دانشگاه بر علیه قدرت‌های سلطه برقرار شد.

آیت‌الله فلاحتی، بیان کرد: اگر عده‌ اندکی از جوانان در ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲، روحیه استقلال طلبانه و هوادارای از اسلام را داشتند، امروز  جوانان با قدرت در مقابل قدرت‌های سلطه ایستادگی می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان، اظهار کرد: خدا را شاکر هستیم در کشور زندگی می کنیم که جوانان ما روح دینداری، معنویت‌خواهی و استقلال طلبی بر مبنای دین را دارند.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی نه جنگ‌افروز و نه آغازگر جنگ است، تصریح کرد: اما اگر هر قدرتی در مقابل کشور ایران دست و پا خطا کند، ملت ایران آن را سر جایش خواهد نشاند.

آیت‌الله فلاحتی با تاکید بر اینکه امروز به فرموده رهبر معظم انقلاب، دیگر دوره بزن و در رو تمام شده است، تصریح کرد: همه قدرت‌های سلطه جهانی باور دارند، که نظام اسلامی در سراسر جهان نه با زور و سرنیزه و سیاسی‌کاری، بلکه با مهر و محبت، جای پای مردمی دارد.

خطیب نماز جمعه رشت به آغاز هفته پژوهش در هفته جاری اشاره کرد و گفت: ما اگر بخواهیم ایرانی که در تراز ملت و جامعه اسلامی داشته باشیم، نمی توانیم در عقبه قدرت‌های جهانی حرکت کنیم بلکه باید میان‌بر بزنیم و دولت‌ها هم باید به جوانان اعتماد کرده و از طرح‌های دانش‌بنیان حمایت کنند.

وی به اعتراضات مردم فرانسه در هفته گذشته اشاره و اظهار کرد: با وجود اینکه دولت فرانسه از مذاکره سخن گفت اما مردم این شکور به این نتیجه رسیدند که دیگر مذاکره بی‌معناست ازاین‌رو، باید امیدوار بود مردم به میدان بیایند که امیدواریم این وقایع به نفع مردم تمام شود.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به مفاد مذاکره هسته‌ای ایران به پنج قدرت جهانی، گفت: هنوز ملت ایران  نمی‌دانند که در برجام چه گذشت و دولتمردان باید همه آنچه را که در برجام نوشته و اجرا شده اعلام کنند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه موشک‌های بالستیک میان برد ایران هیچ منافاتی با قرارداد برجام ندارند، تصریح کرد: اروپایی‌ها که به بهانه‌های مختلف به ایران فشار می‌آورند همان رفتاری را که آمریکا کرد را انجام می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه مسئولان باید توپ را در زمین اروپایی‌ها بیاندازند، اظهار کرد: نباید در چند سال باقیمانده از دولت، به امید اروپایی‌ها بنشینیم.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه فقط کاهش ارز و طلا حل‌کننده مشکلات مردم نیست، گفت: مردمی که از تأمین معاش خود عاجز مانده‌اند کاهش ارز و طلا را حل‌کننده مشکل خود نمی‌بینند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه مردم پشتوانه نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و اگر این مردم را از دست بدهیم دیگر هیچ‌چیز نخواهیم داشت، اذعان کرد: مردم کوچه و بازار به امید کاهش قیمت ارزاق عمومی هستند.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر