دی ۱۹, ۱۳۹۷ کد خبر : 21409 اجتماعی پربیننده ترین ها خبر خبرهای مهم گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

آتش‌سوزی جنگل‌های چابکسر مهار شد

آتش‌سوزی جنگل‌های چابکسر مهار شد

آتش‌سوزی جنگل‌های روستای جنگ‌سرا از توابع چابکسر با حضور نیروهای مردمی و امدادی شهرستان رودسر مهار شد.

انوشیروان مباشر امینی اظهار داشت: آتش‌سوزی جنگل‌های روستای جنگ‌سرا از توابع چابکسر که به علت وزش باد گرم حادث شده بود با مشارکت فعال نیروهای مردمی و حضور به موقع عوامل امدادی شهرستان رودسر مهار شد.

بخشدار چابکسر در تشریح جزئیات و چگونگی وقوع این آتش‌سوزی عنوان کرد: از حوالی ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه دیروز ۱۷ دی به علت وزش باد گرم شدید در منطقه،‌ جنگل‌های روستای جنگ‌سرا از توابع چابسکر در شهرستان روسر دچار حریق گسترده شدند.

وی از حضور نیروهای مردمی،‌ دهیاری محل و شورای اسلامی روستای جنگ‌سرا در محل آتش‌سوزی خبر داد و تصریح کرد: به علت اینکه مسیر منطقه حادثه‌ دیده از وجود راه دسترسی بی‌بهره است مردم و اهالی روستا خود را با پای پیاده به محل آتش‌ سوزی جنگل رساندند.

مباشر امینی با بیان اینکه اهالی روستای جنگ‌سرا با وسایل اولیه اقدام به خاموش کردن آتش کردند ابراز داشت:‌ در ادامه کار نیز عوامل حفاظت محیط زیست،‌ جنگلبانی و نیروهای امدادی شهرستان رودسر برای خاموش کردن و اطفاء حریق به محل حادثه اعزام شدند.

بخشدار چابکسر از خاموش شدن آتش جنگل‌های چابکسر در شب گذشته خبر داد و اظهار داشت: با وجود اینکه راه دسترسی لازم برای تردد خودروهای اطفاء حریق وجود نداشت اما با تلاش نیروهای امدادی و هوشیاری مردم آتش به طور کامل مهار و خاموش شد.

وی درباره علت وقوع این آتش‌سوزی و احتمالاتی که در این زمینه مطرح است نیز خاطرنشان کرد: علت آتش‌سوزی جنگل‌های چابکسر تاکنون مشخص نشده است اما احتمال می‌رود حریق یاد شده به علت روشن کردن آتش و بی‌احتیاطی دامداران منطقه ایجاد شده باشد.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر