دی ۱۹, ۱۳۹۷ کد خبر : 21452 پربیننده ترین ها خبر سیاسی عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

اعضای کارگروه مرزهای مجاز کشور از بندر آستارا بازدید کردند

اعضای کارگروه مرزهای مجاز کشور از بندر آستارا بازدید کردند

اعضای کارگروه مرزهای مجاز و رسمی کشور از زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا و بارانداز ریلی این شهرستان بازدید کردند.

اعضای کارگروه مرزهای مجاز و رسمی کشور ظهر امروز از ایستگاه بارانداز راه آهن، پایانه مرزی، انبارهای عمومی و خدمات گمرکی، اداره کل گمرک آستارا و امکانات و تجهیزات مستقر در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا بازدید کردند.

فرماندار آستارا در حاشیه این بازدید با تاکید بر گسترش همکاری‌های دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه حمل و نقل اظهار داشت: اتصال خطوط ریلی در آستارا بخش مهمی از طرح‌های جمهوری اسلامی ایران برای تکمیل کریدور شمال-جنوب است که به روابط دو کشور توسعه می‌بخشد.

یونس رنجکش با بیان اینکه مرزنشینان نقش مهمی در تامین امنیت مرزها دارند تصریح کرد: حقوق مرزنشینان و مشکلات ساکنان حریم مرزی در آستارا باید با در نظر گرفتن شاخص‌های خاص و مبتنی بر واقعیت‌ها با شرایط روز حفظ و رسیدگی شود.

وی با تاکید بر اینکه امنیت پایدار مرز با حضور مرزنشینان غیور و بااقتدار محقق می‌شود ابراز داشت: حفظ و پایداری امنیت در مناطق مرزی شهرستان آستارا در استان گیلان، نتیجه همکاری و ارتباط بسیار خوب مردم با مرزبانان است.

نماینده عالی دولت در شهرستان آستارا با قدردانی از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده توسط شرکت خدمات بندری و دریایی کاوه در بندر آستارا بر لزوم رفع موانع توسعه منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا توسط مسئولان عالی کشور تاکید کرد.

به گزارش تسنیم، منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا نخستین بندر فعال خصوصی کشور است که دو پست اسکله با ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا تا یک میلیون تن در زمینی به مساحت ۶۱ هکتار در آن احداث شده است.

در حال حاضر سرمایه‌گذار ساخت، توسعه و بهره بردار بندر آستارا(شرکت خدمات بندری و دریایی کاوه)، ساخت یک پست اسکله جدید، دو باب انبار سرپوشیده، ترمینال غلات و مونتاژ یک دستگاه مکنده غلات را در برنامه‌های امسال خود قرار داده است.

هم‌اکنون ارتباط تجاری بندر آستارا با بنادر حاشیه دریای خزر از قبیل بندر باکو و هوسان در جمهوری آذربایجان، بندر آکتائو در قزاقستان، بندر ماخاچ کالادر جمهوری داغستان و آستاراخان در روسیه برقرار است.

کارگروه مرزهای مجاز و رسمی کشور متشکل از نمایندگانی از مرزبانی، نیروی انتظامی، وزارت خارجه، وزارت کشور، اداره مهاجرت و گذرنامه ناجا، فرماندار شهرستان، فرمانده هنگ مرزی، فرمانده نیروی انتظامی، مدیرکل گمرک و مدیر پایانه مرزی است.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر