دی ۱۹, ۱۳۹۷ کد خبر : 21458 اجتماعی پربیننده ترین ها خبر خبرهای مهم گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

۲۱۸ میلیون تومان از مطالبات چایکاران شمالی پرداخت شد

۲۱۸ میلیون تومان از مطالبات چایکاران شمالی پرداخت شد

رئیس سازمان چای کشور‌ با اشاره به پرداخت ۲۱۸ میلیون تومان از مطالبات چایکاران گفت: تا این لحظه و در مجموع تاکنون ۲۱۷ میلیارد و ۳۶۸ میلیون تومان از مطالبات چایکاران واریز شده است.

حبیب جهانساز اظهار داشت:‌ در تاریخ ۱۸ دی مبلغ ۲۱۸ میلیون تومان از مطالبات چایکاران به حساب آنان واریز شد با این حساب کارخانجات چایسازی تاکنون بیش از ۹۵ درصد از قدرالسهم خود را به چایکاران دو استان گیلان و مازندران پرداخت کرده‌اند.

رئیس سازمان چای کشور‌ ضمن اشاره به اینکه دولت قدرالسهم خود را در ماه‌های گذشته به طور صد در صدی پرداخت کرده است عنوان کرد: در حال حاضر بالغ بر ۲۱۷ میلیارد و ۳۶۸ میلیون تومان از کل مطالبات چایکاران شمالی پرداخت شده است و مابقی مبالغ باقیمانده نیز به زودی به حسابشان واریز می‌شود.

جهانساز با بیان اینکه مابقی مطالبات چایکاران شمالی در نوبت پرداخت قرار دارد تصریح کرد:‌ کارخانجات فرآوری و چایسازی شمال امسال همکاری خوبی با دولت داشتند بنابراین امیدواریم مابقی طلب چایکاران نیز در اسرع وقت توسط کارخانجات تأمین اعتبار و به حساب چایکاران واریز شود.

رئیس سازمان چای کشور از پرداخت تسهیلات کم‌بهره به چایکاران گبلان و مازندران خبر داد و ابراز داشت:‌ پرداخت تسهیلات بهزارعی باغ‌های چای جهت تغذیه و هرس باغات به چایکاران استان‌های گیلان و مازندران از نیمه آبان امسال آغاز شده و تا ۲۵ اسفند ادامه دارد.

جهانساز با بیان اینکه هم‌اکنون دو استان گیلان و مازندران ‌۲۵ هزار هکتار باغ چای و ۵۰ هزار خانوار چایکار دارند تصریح کرد:‌ نگاه دولت در چند ساله اخیر نسبت به محصول چای بسیار مثبت بوده است از طرف دیگر با اعطای تسهیلات لازم حمایت‌های خوبی نیز از چایکاران شمالی به عمل می‌آید.

رئیس سازمان چای کشور به میزان چای خشک تولید شده در کارخانجات شمال نیز اشاره کرد و اظهار داشت:‌ میزان استحصال و تولید فرآورده چای خشک در سطح کارخانجات چایسازی و فرآوری برگ سبز چای و واحدهای فعال چایسازی شمال امسال به حدود ۲۵ هزار و ۳۶۶ تن رسید.

تا تاریخ ۳۰ مهر ۹۷ در حدود ۱۱۲ هزار و ۷۳۶ تن برگ سبز چای در مجموع از کشاورزان استان‌های گیلان و مازندران خریداری و به کارخانه‌های چایسازی تحویل داده شد که از این میزان حدود ‌۳۹ هزار و ۹۸۳ تن برگ سبز درجه یک و ۷۲ هزار و ۷۵۳ تن نیز برگ سبز درجه دو بوده است.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر