بهمن ۲۱, ۱۳۹۷ کد خبر : 23411 اجتماعی اقتصادی پربیننده ترین ها خبر خبرهای مهم نسخه چاپی نسخه چاپی

مهرداد لاهوتی(نماینده لنگرود در مجلس):بازگشت ثبات و آرامش نسبی بازار ارز طی ۳ ماهه گذشته/در این فرصت کوتاه وزیر اقتصاد عملکرد قابل قبولی داشته است/ دولت باید دست از سر اقتصاد کشور بردارد تا مشکلات رفع می شود

مهرداد لاهوتی(نماینده لنگرود در مجلس):بازگشت ثبات و آرامش نسبی بازار ارز طی ۳ ماهه گذشته/در این فرصت کوتاه وزیر اقتصاد عملکرد قابل قبولی داشته است/ دولت باید دست از سر اقتصاد کشور بردارد تا مشکلات رفع می شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در این فرصت کوتاه چند ماهه وزیر اقتصاد و دارایی توانسته ثبات و آرامش نسبی در بازار ارز و اقتصاد کشور ایجاد کند و

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در این فرصت کوتاه چند ماهه وزیر اقتصاد و دارایی توانسته ثبات و آرامش نسبی در بازار ارز و اقتصاد کشور ایجاد کند و در صورتی که ببه تواند راه مشخص خود درباره خصوصی سازی را ادامه دهد و درست بپیماید، کارنامه قابل قبولی می تواند از خود ارائه دهد.

مهرداد لاهوتی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ با اشاره به گزارش ۱۰۰ روزه وزیر اقتصاد و دارایی اظهار کرد: البته نمی توان در این فرصت کوتاه عملکرد وزیر اقتصاد را به درستی ارزیابی کرد، ولی در همین فرصت کوتاه هم شاهدیم که آقای دژپسند به دنبال این بود که ثبات و آرامشی در بازار اقتصاد و سرمایه کشور ایجاد کند و دامن نزدن به تورم یک مزیت است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: نکته دیگر اینکه دولت باید دست از سر اقتصاد کشور بردارد تا مشکلات رفع شود. اگر به بخش خصوصی به عنوان عامل اقتصادی مهم توجه کنیم و در این باره به باور برسیم، وضعیت اقتصاد کشور اصلاح می شود.

نماینده مردم لنگرود تصریح کرد: اگر در حرف از توجه به بخش خصوصی بگوییم ولی به آن عمل نکنیم شرایط هرروز بدتر می شود. بنابراین راهی که آقای درژپسند به عنوان وزیر اقتصاد و دارایی در همین فرصت چند ماهه انتخاب کرده است حرکت درستی دراین مسیر است.

لاهوتی در ادامه خاطرنشان کرد: نکته مهم این است که وزیر اقتصاد طبق قانون اختیارات زیادی دارد و مدیرعامل بانک ها، رئیس بانک مرکزی، اعضای هیات مدیره بانک ها و … را ایشان انتخاب می کند، ولی برخی مواقع دیده می شود این افراد از جایی دیگر انتخاب می شوند و وزیر اقتصاد فقط حکمشان را امضا می کند.

او افزود: در صورتی که وزیر اقتصاد این راهی که انتخاب کرده است را چون باید پاسخگوی عملکردش در آینده باشد، ادامه دهد و خودش تصمیم گیرنده انتخاب هایش باشد، قطعا موفق می شود. در غیر این صورت راه غلطی است که دیگران رفته اند و به نتیجه نرسیده اند دوباره تکرار خواهد شد.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: بنابراین در این مدت کوتاه عملکرد وزیر اقتصاد و دارایی را خوب و موفق می دانم چرا که توانسته تا حدی در بازار ارز ثبات و آرامش ایجاد کند. پس اگر بخواهد می تواند کارنامه موفقی داشته باشد.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر