بهمن ۲۱, ۱۳۹۷ کد خبر : 23396 اجتماعی پربیننده ترین ها خبر عناوین کل اخبار نسخه چاپی نسخه چاپی
با برگزاری جام مکران نگاه فدراسیون جهانی به بوکس ایران تغییر می‌کند

موسوی: سطح فنی مسابقات بالا بود و خدا را شکر دست خالی نیستم

موسوی: سطح فنی مسابقات بالا بود و خدا را شکر دست خالی نیستم

شاهین موسوی پس از کسب مقام در تورنمنت بین‌المللی بوکس مجارستان گفت: سطح فنی مسابقات بالا بود و خدا را شاکرم با کسب مدال برنز دست خالی نیستم.

شاهین موسوی در پاسخ به این سوال سطح فنی مسابقات چطور بود، گفت: با حضور ۳۰ تیم خارجی تورنمنت بین‌المللی مجارستان برگزار شد و سطح فنی این رقابت‌ها انصافاً به خاطر حضور تیم‌های خوب اروپایی بالا بود. در این رقابت‌ها روسیه، اوکراین، قزاقستان، تایلند، آرژانتین و … تیم‌هایی بودند که انصافاً همیشه از لحاظ فنی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند با حضور این تیم‌ها سطح فنی مسابقات بالا رفته بود و خدا را شاکرم توانستم با کسب مدال برنز دست خالی به کارم پایان ندهم.

وی در پاسخ به این سوال که همیشه در بوکس داوری‌ها یا یک طرفه است یا ناداوری در آن زیاد دیده می‌شود آیا در این دوره از رقابت‌ها قضاوت داوران راضی‌کننده بود یا خیر،‌گفت: داوری‌ها خوب بود با اینکه همیشه به آسیایی‌ها  راحت و خوب امتیاز نمی‌دهند و نسبت به آسیایی‌ها سختگیری می‌کنند، اما در این دوره داوری‌ها خوب بود.

نماینده وزن ۷۵ کیلوگرم تیم ملی بوکس در پاسخ به این سوال که حضور در تورنمنت بین‌المللی مجارستان چقدر برای تیم ملی پیش از حضور در قهرمانی آسیا مفید است گفت: با اعزام به این تورنمنت‌ها قطعاً ملی‌پوشان می‌توانند از نظر فنی و تجربه بالاتر بروند، بچه‌ها انصافا در این رقابت‌ها خوب بازی کردند ما در وزن ۵۶ کیلو، ۶۰ کیلو و ۶۴ کیلوگرم واقعاً فوق‌العاده ظاهر شدیم. هدف اصلی ما مسابقات قهرمانی آسیا و پس از آن کسب سهمیه المپیک است. بوکسورها با حضور در تورنمنت‌های بین‌المللی پخته‌تر می‌شوند و تجربیات آنها بالاتر می‌رود. ما با این روند می‌توانیم مدال قهرمانی آسیا را کسب کنیم و بعد از آن سهمیه بیشتری برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دست بیاوریم.

موسوی در مورد کادر فنی تیم ملی در این رقابت‌ها اظهار داشت: انصافا کادرفنی فوق‌العاده بودند، هر جا که در طول مسابقات با مشکل فنی روبه‌رو می‌شدیم این کوچینگ بود که ما را کمک می‌کرد جا دارد از مسئولان فدراسیون هم تشکر کنم که فضای حضور در این تورنمنت را با تمام تلاشی که داشتند برای ما مهیا کردند تا ما با اروپایی‌ها در این رقابت‌ها تنه به تنه شویم.

دارنده نشان تورنمنت بین المللی مجارستان در پاسخ به این سوال که قرار است تورنمنت بین‌المللی جام مکراناسفندماه در ایران برگزار شود، برگزاری چنین رویدادهایی در ایران چقدر به بوکس کشورمان اعتبار می‌دهد،‌گفت: اینکه ایران میزبان تورنمنت بین‌المللی بوکس است واقعا یک اتفاق بسیار خوب و بزرگی است. با برگزاری این تورنمنت همه کشورهای دنیا متوجه می‌شوند که بوکس ایران روی ریل موفقیت قرار گرفته و به دنبال ارتقاء این رشته است امیدوارم برگزاری چنین تورنمنت‌هایی در ایران بیشتر شود چرا که این اتفاقات باعث می‌شود هم به اعتبار بوکس ایران اضافه شود، هم فدراسیون جهانی به یک چشم دیگر به ایران نگاه کند. کشوری مثل آذربایجان، سالی ۴ تا ۵ تورنمنت را در کشورش برگزار می‌کند و بوکسورهای آنها به خاطر میزبانی که کشورشان دارد موفق می‌شوند با بوکسورهای خوب دنیا مبارزه کنند، برگزاری این تورنمنت باعث می‌شود اعتماد به نفس ملی‌پوشان هم بالا برود وقتی یک ملی‌پوش در تورنمنت داخلی با بوکسورهای خارجی بازی می‌کند، اعتماد به نفس می‌گیرد و زمانی که در یک رویداد خارجی حضور پیدا می‌کند به خاطر اعتماد به نفسی که به دست آورده دیگر در مسابقات خارجی احساس غریبه بودن را ندارد؛ چون با آنها در داخل کشور مبارزه کرده است. در هر صورت جا دارد از مسئولان فدراسیون برای برگزاری این تورنمنت تشکر کنم.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر