اسفند ۲۴, ۱۳۹۷ کد خبر : 26214 اجتماعی پربیننده ترین ها خبر عناوین کل اخبار نسخه چاپی نسخه چاپی
با حضور وزير راه و شهرسازی انجام شد:

افتتاح ١٢١٢ واحد مسکن مهر شهر جدید هشتگرد

افتتاح ١٢١٢ واحد مسکن مهر شهر جدید هشتگرد

پروژه های عمرانی شهر جدید هشتگرد امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی به افتتاح رسید.

پنج شنبه ٢٣ اسفندماه چندین پروژه عمرانی شهرجدید هشتگرد با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، استاندار البرز، حبیب‌الله طاهرخانی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر و سایر مدیران و مسئولان منطقه‌ای به افتتاح رسید.

گفتنی است در این مراسم تعداد یک هزار و ٢١٢ واحد مسکن مهر(٣٠٠ واحد از پروژه ایران سابله، ۴۴٨ واحد از تعاونی ٩ و ۵٣، ٣٠۴ واحد از پروژه تراسازه تبریز و ١۶٠ واحد از پروژه آرتمیس دیزین)، ٢ باب مسجد، ٣ باب زمین ورزشی و ٣ باب مرکز آموزشی افتتاح می‌شود.

همچنین در این مراسم مرکز محله‌ای آرتمیس دیزین و مجتمع تجاری سرزمین دریا با حضور اسلامی کلنگ‌زنی شده و عملیات اجرایی آماده سازی معابر شهر جوان و سایر برنامه‌های تولید و عرضه مسکن برنامه سال ٩٧ آغاز خواهد شد.

اسلامی همچنین طی سخنرانی در آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با تأکید بر اینکه شأن ما شأن خدمتگزاری بوده و کیفیت بخشی به زندگی مردم در ایجاد زیرساخت‌ها و تولید مسکن یکی از مهمترین وظایف ما به شمار می‌رود گفت: ما موظفیم این مأموریت‌ها را مجدانه دنبال کرده و تلاش کنیم تا با رعایت تمامی استانداردها، مشخصات فنی و کیفیت بخشی به طرح‌ها، برنامه‌ها و اقدامات عملی‌مان را به گونه‌ای پیش ببریم که خروجی آن‌ها موجب نشاط و ارتقای رضایت مردم شود.

اسلامی با بیان اینکه شهرهای جدید باید به معنای واقعی شهر جدید باشند و از هرگونه دغدغه گریبان‌گیر شهرهای بزرگ فارغ باشند، گفت: این شهرها باید یک سکونتگاه همراه با آرامش و یک مرکز فعالیت متفاوت نسبت به شهرهای فعلی باشند. نکته مهم برای ما آن است که اگر از این تقکر فاصله گرفتیم سعی کنیم از همین امروز آن را اصلاح کرده و از اتخاذ هرگونه تصمیم و اجرای طرح‌هایی که موجب تشدید مخاطرات می‌شود پرهیز کنیم.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود با اشاره به رویکرد طرح شهرسازی شهر جدید هشتگرد بیان کرد: طبق این طرح هشتگرد با تراکم کم ساخته شده و تلاش دارد با ایجاد سرانه‌های خدماتی محیطی مطبوع و خوشایند برای شهروندان ایجاد کند.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه بر لزوم ایجاد مراکز تفریحی -فرهنگی در این شهر جدید تأکید کرد و گفت: تمامی اقدامات ما در این منطقه باید در راستای شتاب روند تولید مسکن و تعیین تکلیف هرچه سریعتر پروژه‌های عمرانی باقی‌مانده باشد تا این جنگل آهن موجود در سطح شهر هرچه زودتر از بین رفته و منظر آن زیبا شود.

اسلامی با تأکید بر ضرورت بحث توجه به تسهیل عبور و مرور معلولان در سطح شهر هشتگرد بیان کرد: متروی هشتگرد نیز با توجه به برنامه زمان‌بندی پیمانکار و شرکت عمران شهرهای جدید قرار است تا اواسط تابستان سال ٩٨ به بهره‌برداری برسد. خوشبختانه آنچه باقیمانده تنها زمان اجرای پروژه بوده و موانع و مشکلات برطرف شده است.

وزیر راه و شهرسازی در پایان خاطرنشان کرد: موضوع مهم دیگر برای ما آن است که تعاونی‌های در حال کار کیفیت را در سازه‌های خود چه مسکن مهر و چه پروژه‌های خدماتی رعایت کنند، در این حوزه قطعا نظارت دقیق‌تری باید وجود داشته باشد و لازم است وضعیت تعاونی‌های موجود هرچه سریعتر تعیین‌تکلیف شود.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر