اسفند ۲۸, ۱۳۹۷ کد خبر : 26546 اجتماعی پربیننده ترین ها خبر عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

دستگاه قضایی گیلان در برخورد با مفاسد اداری تردید نمی‌کند

دستگاه قضایی گیلان در برخورد با مفاسد اداری تردید نمی‌کند

رئیس کل دادگستری گیلان با انتقاد شدید از اظهارات یکی از نمایندگان مردم رشت در مجلس گفت: دستگاه قضایی در برخورد با مفاسد اداری جدی عمل کرده و با هر شخصیتی که باشد برخورد می‌کند.

احمد سیاوش‌پور ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استانداری گیلان ضمن انتقاد شدید از اظهارات یکی از نمایندگان مردم رشت در مجلس اظهار داشت: بیان برخی حرف‌ها و جهت‌گیری در مورد دستگیری برخی افراد آن‌ هم در جلسه رسمی کار درستی نیست.

رئیس کل دادگستری گیلان با تأکید بر اینکه نادیده گرفتن تلاش‌های انجام شده دستگاه قضایی در امر اصلاح روندها بی‌انصافی است عنوان کرد:‌ اتخاذ چنین موضعی در مورد دستگیری و بازداشت برخی از افراد از طرف یک نماینده مجلس که خود قانونگذار است به‌هیچ عنوان از طرف بنده پذیرفته شدنی نیست.

سیاوش‌پور در مورد تجربه حضور خود در یکی از استان‌های کشور که مربوط به دهه ۷۰ می‌شود گفت: در آن استان پدیده نزاع‌های دسته‌جمعی بسیار زیاد اتفاق می‌افتاد اما نکته مهمی که در آن وجود داشت این بود که بلافاصله پس از شروع درگیری‌ها از عوام و خواص استان همه به میدان تقابل ورود می‌کردند.

وی با بیان اینکه در مورد این نزاع‌های دسته‌جمعی مصاحبه‌ای تلویزیونی را در همان برهه از زمان انجام داده است ابراز داشت: نقدهایی بر اظهارات بنده انجام شد اما سخن من این بود که در زمان شروع یک نزاع و درگیری توقع جامعه از خواص و افرادی که صاحب منصب هستند بیشتر است.

رئیس کل دادگستری گیلان وجود ترس و واهمه در برخی مدیران کل دستگاه‌های استان که در این جلسه مطرح شد را نیز مورد بررسی قرار داد و عنوان کرد:‌ پیشنهاد می‌کنم جلسه‌ای در این رابطه تشکیل داده شود تا روی وجود پروژه ترسی که مورد نظر برخی آقایان است بحث و بررسی کامل انجام شود.

سیاوش‌پور با بیان اینکه استان گیلان در امر برنامه‌ریزی و فکر در رتبه نخست کشوری قرار دارد اظهار داشت: جدا از موضوع یاد شده که نقطه قوتی برای استان گیلان در کشور محسوب می‌شود برای انجام کار و عملیاتی کردن فکرها و اندیشه‌ها در بین برخی مدیران انگیزه‌ای وجود ندارد.

وی تعداد بالای پروژه‌هایی که به دستگاه قضایی وارد می‌شوند و پس از روندی خاص در مورد آن‌ها تصمیم‌گیری می‌شود را زیاد اعلام کرد و اظهار داشت: دستگاه قضایی همیشه پای کار بوده و از انجام هیچ کاری برای رفع موانع و برای سرعت بخشی به توسعه استان گیلان دریغ نکرده است.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه وی یا معاونانش در هر جلسه‌ای که برای بررسی پروژه ترس مدیران استان برگزار شود شرکت فعالی خواهند داشت افزود: به طور مثال به علت تعویض‌های مکرر شهردار رشت کارهای شهر معطل مانده در حالی‌که دستگاه قضایی در این امر کاملاً بی‌طرف است.

سیاوش‌پور تشکیل پرونده‌های مبارزه با فساد و قانونی بودن آن‌ها را متذکر شد و افزود:‌ نمایندگان مجلس خود می‌گویند که فساد سر تا پای جامعه را فرا گرفته است آن وقت برخی از نمایندگان در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان و بدون مشورت با بنده عملکرد دستگاه قضا را در این مورد زیر سئوال می‌برد.

وی با تأکید بر اینکه دستگاه قضایی نیز مانند سایر دستگاه‌ها از عیب و نقص مبرا نیست گفت:‌ دستگاه قضایی بر اساس روند قانونی خود قرارها را صادر و یا افراد را فارغ از هر شخصیتی که باشند بازداشت می‌کند اما بیان برخی اظهارات در جلسه‌ای رسمی آن هم از طرف یک نماینده مجلس صحیح نیست.

سیاوش‌پور با اشاره به اینکه با اظهارات نماینده مردم رشت در مجلس در مورد دستگیری‌های انجام شده از فردا همه دستگاه قضایی را مسئول گرفتاری‌های استان گیلان قلمداد می‌کنند افزود:‌ ما در دستگاه قضایی خود را عاری از اشتباه نمی‌دانیم اما نباید مجموعه خدمات ارزنده انجام شده این دستگاه زیر سئوال برود.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر