اسفند ۲۴, ۱۳۹۷ کد خبر : 26217 اجتماعی اقتصادی پربیننده ترین ها خبر عناوین کل اخبار نسخه چاپی نسخه چاپی

عملیات ساخت دهکده گردشگری شهرستان الیگودرز ( سد حوضیان ) با حضور شریعتمداری آغاز شد

عملیات ساخت دهکده گردشگری شهرستان الیگودرز ( سد حوضیان ) با حضور شریعتمداری آغاز شد

در جریان سفر محمد شریعتمداری وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به استان لرستان عملیات اجرایی دهکده گردشگری شهرستان الیگودرز ( سد حوضیان ) آغاز شد .

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این پروژه در  مساحت  ۱۲۵ هکتار و  میزان سرمایه گذاری پیش بینی شده  ۲۵۰ میلیارد تومان با  اشتغال پیش بینی شده مستقیم  ۹۰۰ نفر و  غیرمستقیم  یک هزار و ۷۴۰ نفر می باشد .

وزیر رفاه همچنین پیش از این در جمع خبرنگاران گفت: شهرستان الیگودرز یکی از شهرهای مهم استان لرستان است که در این نقطه از کشور ما قطب گردشگری و دامپروری در حال شکل‌گیری است.

 

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: امروز تأسیس یک مرکز دو هزار راسی تولید گاو گوشتی و شیری با ظرفیت‌ ۲۵ هزار تن شیر را در الیگودرز داشتیم که قدم خوبی در راستای ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم است.

 

شریعتمداری اضافه کرد: ظرفیت شهرستان الیگودرز این امکان را فراهم می‌کند که برای تأسیس واحدهای جدید دامداری فکر کنیم و در جلب مشارکت بخش‌های غیردولتی در این حوزه تلاش شود.

 

وی بیان کرد: این شهرستان از لرستان دارای ظرفیت‌های خوب گردشگری است، سد حوضیان را که در دولت اول دکتر روحانی مقدماتش فراهم شد و اعتبارات خوبی برای آن در نظر گرفته شد  به اتمام رسید امروز آماده فعالیت‌های گردشگری و جانبی است.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: فعالیت اجرایی پروژه مجموعه گردشگری سد حوضیان را امروز آغاز خواهیم کرد و از خدا می‌خواهیم با تلاش مسئولان محلی و ملی شاهد ساخت زیربناهای لازم برای ساخت مراکز اقامتی دیگر در ۱۱ پهنه این مجموعه باشیم.

 

شریعتمداری عنوان کرد: در حوزه صنعتی ظرفیت‌های خوبی در الیگودرز وجود دارد، در حوزه فولاد قدم‌های خوبی برداشته شده و پیشرفت‌های خوبی حاصل شده است.

 

وی یادآور شد: کار جدید ایجاد مرکز تولید لاستیک بارز در الیگودرز آغاز شده که از نیازهای اصلی کشور است و شرکت شستا اعلام آمادگی کرد که با مشارکت ایدرو این پروژه را آغاز کند.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به پروژه لاستیک سازی خرم‌‏آباد، افزود: در وزارت تعاون هم دنبال آن پروژه خواهم بود البته آن پروژه از مسئولیت‌های شرکت ایمیدرو با مشارکت بخش خصوصی است.

 

شریعتمداری تصریح کرد: قدم‌های اولیه خوبی برای کارخانه لاستیک سازی خرم‌‎ آباد برداشته شده اما روند اجرایی این پروژه به دلیل تغییرات نرخ ارز کمی کند شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های سازمان‌های حمایتی موجود در استان، تلاش برای رفع بیکاری است.

 

شریعتمداری ادامه داد: دولت سیاست توسعه اشتغال فراگیر را جایگزین کرد که علاوه بر آن حرکت در جهت ایجاد توسعه اشتغال پایدار روستایی انجام شد و ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای این حوزه برداشته شد.

 

وی بیان کرد: از این اعتبار ۳۲۷ میلیارد تومان سهمیه لرستان بود که ۱۲۷ میلیارد تومان از آن پرداخت شده که امید می‎رود مابقی این اعتبار نیز جذب شود.

 

وزیر تعاون اظهار کرد: سعی بر این است که در شش ماهه اول سال ۹۸ روند رو به رشد بیشتری در توسعه اشتغال پایدار از طریق روستاها داشته باشیم.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر