اسفند ۲۳, ۱۳۹۷ کد خبر : 26087 اجتماعی پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر عکس گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
در هشتاد و پنجمین جلسه شورا؛

لوایح: – کمک به انجمن بیماران کلیوی – کمک به انجمن لبخند – حمایت از بیماران سرطانی – بودجه شورا برای سال آتی بررسی و تصویب شد

لوایح: – کمک به انجمن بیماران کلیوی – کمک به انجمن لبخند – حمایت از بیماران سرطانی – بودجه شورا برای سال آتی بررسی و تصویب شد

در هشتاد و پنجمین جلسه صحن شورا، لوایح افزایش کمک به انجمن بیماران کلیوی، انجمن لبخند و حمایت از بیماران سرطانی، تغییر ردیف اعتبار برای پرداخت حقوق کارکنان سازمان حمل و نقل و بودجه شورا برای سال آتی بررسی و تصویب شد.

رئیس شورا با قرائت دستور جلسه افزایش سقف کمک به انجمن بیماران کلیوی، خواستار توضیح پیرامون لایحه شد.
این لایحه قبلا در کمیسیون فرهنگی شورا بررسی شده بود.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا توضیح داد: بیماران کلیوی مشکلات جسمی و اجتماعی زیادی دارند و کمک به ایشان ضروری است.
عاقل منش افزود: اخیرا دستگاه های جدید دیالیز در تهران راه اندازی شده است. پیشنهاد می دهم همانند شوراهای سالهای قبل یک دستگاه دیالیز جدید پیشرفته خریداری و به نام شورا در بیمارستان ها بگذاریم.
ذاکری، نایب رییس کمیسیون بهداشت نیز بیان داشت: این لایحه باید در کمیسیون بهداشت بررسی می شد.
همچنین، لایحه کمک مالی ۲۰ میلیون تومان به موسسه خیریه لبخند، بررسی شد.
فرهام زاهد در این زمینه گفت: سال گذشته در مراسم این موسسه اعضای شورا حضور یافتند و وعده داده شد هر نفر مبلغی کمک نمایند. با طول کشیدن ارسال لایحه از سوی شهرداری، مجدد اعضا به مراسم دعوت شدند و مقرر شد لایحه کمک برای دوسال، رقم ۲۰ میلیون تومان کمک گردد.
سپس لایحه نامگذاری ۱۰ مورد از معابر شهر بررسی و تصویب شد.
رئیس کمیسیون فرهنگی با توضیح لایحه اذعان داشت: نامگذاری بن بست های محور قلی پور با عدد، نامگذاری معبری بنام شهید حمید ذکریا زاده در ۱۰ متری گلسار، شهید خانجانی در ولی عصر (عج) شهید محمدرضا قمر صورت در زرجوب و … با پیشنهاد مدیران مناطق مختلف بررسی و تصویب شد.
همچنین بودجه سال ۹۸ شورا مصوب گردید.
لایحه اعطای قبر به مشاهیر و هنرمندان برای بررسی بیشتر به کمیسیون بودجه ارجاع شد تا ردیف بودجه آن در سازمان آرامستان گنجانده شود.
نایب رئیس کمیسیون بودجه در این زمینه بیان داشت: بررسی های اولیه در این زمینه صورت گرفته است و با مدیر کل ارشاد گیلان، انجمن مفاخر و برخی شخصیت های تاثیر گذار فرهنگی مذاکره شده تا ابتدا یک بانک اطلاعاتی از این چهره ها در حوزه های مختلف تهیه گردد.
فرهام زاهد افزود: نوع کمک برای هزینه های کفن و دفن و تهیه قبر در حال بررسی است و کمیسیون بودجه آماده است با دو فوریت این لایحه تصویب گردد.
رئیس شورا با اشاره به تکمیل نشدن بررسی بودجه سازمان ها در کمیسیون های شورا گفت: یک ماه و نیم است بودجه سازمان ها به کمیسیون ها برای بررسی ارجاع شده و سازمان ها از فروردین باید با بودجه ابلاغی کار خود را آغاز نمایند. دوشنبه آتی، بودجه سازمان ها نهایی و تصویب می شود.
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر