اسفند ۲۸, ۱۳۹۷ کد خبر : 26552 اجتماعی اقتصادی پربیننده ترین ها خبر خبرهای مهم گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

۴۷۰۰ میلیارد تومان تفاهم‌نامه در سفر رئیس جمهور به گیلان امضاء شد

۴۷۰۰ میلیارد تومان تفاهم‌نامه در سفر رئیس جمهور به گیلان امضاء شد

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان گفت: در سفر رئیس جمهور به گیلان ۱۴ تفاهم‌نامه همکاری با اعتباری بالغ بر ۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان با دستگاه‌های اجرایی امضاء شد.

سید محمد احمدی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استانداری گیلان اظهار داشت: در سفر رئیس جمهور به گیلان ۱۴ تفاهم‌نامه همکاری با اعتباری بالغ بر ۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان با دستگاه‌های اجرایی امضاء شد که با تحقق آن‌ها تحولات مثبتی در گیلان ایجاد می‌شود.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان با بیان اینکه فرصت‌های اقتصادی بسیار خوبی در سفر رئیس‌جمهور به استان فراهم شد عنوان کرد: بهره گرفتن از این فرصت‌ها به عملکرد دستگاه‌ها و نهادهای ذیربط مربوط است ته به موقع و به میزان لازم اعتبارات اجرای طرح‌ها جذب شود.

احمدی وجود ظرفیت‌های گسترده در بودجه سال ۹۸ در حوزه اشتغال پایدار و گسترده را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: تأکید بر اشتغال زنان،‌ جوانان و دانش‌آموختگان از مواردی است که در لیست اولویت‌های دولت تدبیر و امید قرار دارد و برای اجرایی کردن و تحقق آن‌ها برنامه‌ریزی لازم انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه منابع اعتباری استان گیلان از دو منبع ملی و استانی تخصیص داده می‌شود خاطرنشان کرد: در حوزه اعتبارات استانی دو ردیف داشتیم که بر اساس مقررات اعلام شده در صورت عدم جذب منابع توسط یک استان اعتبارات به سایر استان‌های دیگر کشور تخصیص داده می‌شود.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان کسب رتبه نامطلوب در حوزه اشتغال روستایی و فراگیر استان در مقایسه با سایر استان‌های کشور را متذکر شد و ضمن تأکید بر روند اجرای آن گفت: این اعتبارات به صورت متمرکز به استان‌های کشور اختصاص داده می‌شود و مدیران استان گیلان برای جذب آن باید اهتمام بیشتری داشته باشند.

احمدی به محورهای توسعه گیلان و تخصیص یارانه سود به دستگاه‌های مختلف به صورت بلاعوض را مورد اشاره قرار داد و افزود: پیشنهادات در این حوزه این است که اعتبارات را به صندوق کشاورزی بدهیم به شرط آنکه سهم هر کدام از شهرستان‌های گیلان از قبل مشخص شود.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر