اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ کد خبر : 31709 پربیننده ترین ها خبر خبرهای مهم سیاسی نسخه چاپی نسخه چاپی
معاون اول رییس جمهور تاکید کرد:

سیاست آمریکا ایجاد سردرگمی است؛ نباید در زمین بازی آن‌ها قرار گیریم

سیاست آمریکا ایجاد سردرگمی است؛ نباید در زمین بازی آن‌ها قرار گیریم

معاون اول رییس جمهور با اشاره شرایط خطیر کنونی و افزایش تهدیدات در عرصه بین الملل گفت: مدیران و مسئولان ارشد کشور باید مراقب باشند تا در زمین بازی آمریکایی‌ها قرار نگیرند.

دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز(دوشنبه) در آیین افتتاح موزه ملی ورزش، با بیان اینکه مسئولان د‌ولت آمریکا در روزهای اخیر مواضع متفاوتی و گاه متضادی در خصوص ایران بیان کرده اند، افزود: مدیران و مسئولان کشور نباید در تله سردرگم سازی آمریکایی قرار گیرند زیرا اولویت امروز ما حل مشکلاتی است که مردم کشور با آن مواجه هستند و باید بدون توجه به حرف آمریکایی ها، به دنبال حل مسائل اقتصادی مردم باشیم.
وی با تاکید بر اینکه باید مواضع مسئولان باید به گونه ای باشد که ارکان نظام یکپارچه قلمداد شود، تصریح کرد: در این مقطع هیچ رکنی از ارکان نظام نباید بخش های دیگر را تضعیف کند. باید صدای واحد از همه قوا شنیده شود بویژه نباید دولت را که مدیریت کشور را برعهده دارد، مورد حمله قرار داد و تضعیف کرد. این موضوع در همه شرایط نادرست است اما در مقطع کنونی آسیب زدن به دولت پیامدهای بدتری دارد.
دکتر جهانگیری خاطرنشان کرد: بازسازی و احیای سرمایه های اجتماعی و افزایش امید مردم نسبت به آینده کشور یکی از ضرورت های بسیار مهم در مقطع فعلی است چراکه آمریکایی ها تلاش دارند مردم ایران را نسبت به آینده کشور مأیوس کنند.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به جایگاه ورزشکاران به عنوان بخشی از نخبگان کشور، گفت: ورزشکاران به عنوان سرمایه های نمادین کشور باید در کنار نخبگان سایز بخش های و دوستداران ایران نسبت به بالا بردن سرمایه های اجتماعی و افزایش امید مردم تلاش کنند.
دکتر جهانگیری تصریح کرد: باید نوعی فضای بین المللی را مدیریت کنیم تا آمریکا همچنان که در یکی دو سال گذشته در پیشبرد برنامه هایش منزوی بوده، در انزوا بماند.
وی با بیان اینکه سیاست های یکجانبه آمریکا تنها از حمایت رژیم صهیونیستی و یکی دو کشور منطقه برخوردار بوده گفت: برنامه ریزی ما باید به نحوی باشد که فضای بین المللی مدافع مواضع جمهوری اسلامی ایران باشد.
معاون اول رییس جمهور با ابراز تحیر از افول دیپلماسی و مواضع مبتنی بر خرد در میان مقامات ارشد آمریکا، به توئیت شب گذشته رییس جمهور آمریکا اشاره و خاطرنشان کرد: این مواضع حقیرانه ناشی از عدم شناخت نسبت به ایران است و اگر آقای ترامپ تاریخ آمریکا و تاریخ چند هزار ساله ایران را مطالعه می کرد هیچگاه چنین مواضعی را اتخاذ نمی‌کرد.
وی مقامات آمریکایی را به یادگیری تاریخ و تمدن ایرانی از صاحبنظران دانشگاهی غرب توصیه کرد و گفت: این مطالعه به شما یاد خواهد داد که ایران چه جایگاهی در تاریخ و تمدن دنیا و حل مسائل منطقه داشته است.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر