اردیبهشت ۴, ۱۳۹۸ کد خبر : 29901 بین‌الملل پربیننده ترین ها خبر سیاسی گفتگو نسخه چاپی نسخه چاپی

ظریف: وارثان تمدن کهن پارس به توصیه‌ خارجی‌ها تکیه نمی‌کنند

ظریف: وارثان تمدن کهن پارس به توصیه‌ خارجی‌ها تکیه نمی‌کنند

وزیر امورخارجه کشورمان تشدید “تروریسم اقتصادی” آمریکا علیه ایران را نشان دهنده استیصال و ترس رژیم آمریکا دانست و خطاب به رئیس جمهور این کشور نوشت: وارثان تمدن کهن پارس به توصیه‌های بیگانگان تکیه نمی‌کنند.

محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان که برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل برای گرامیداشت روز بین‌المللی چند جانبه‌گرایی و دیپلماسی برای صلح به نیویورک سفر کرده است، در صفحه توئیتر خود نوشت: تشدید تروریسم اقتصادی علیه ایرانی‌ها نشان دهنده استیصال و ترس رژیم آمریکا و به‌علاوه شکست‌های سخت توطئه‌های مشترک دست‌نشانده‌هایش است.

ظریف در ادامه با ذکر نام رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد: وارثان تمدن کهن پارس استراتژی خود را بر اساس توصیه خارجی‌ها بنا نمی‌کنند، چه برسد به آمریکایی‌ها.

وی در این پیام به توئیت روز گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اشاره کرده است که ساعاتی پس از اعلام تصمیمش برای توقف اعطای معافیت‌های تحریمی به خریداران نفت ایران نوشت که جان کری (وزیر امورخارجه پیشین آمریکا) و کسانی که به او کمک کردند تا آمریکا به سمت توافق هسته‌ای بسیار بد با ایران سوق یابد، توصیه‌های بدی به ایران ارائه می‌کنند.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر