اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۸ کد خبر : 31261 اقتصادی پربیننده ترین ها خبر گفتگو نسخه چاپی نسخه چاپی
ساعدی(رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان):

عملکرد وزیر صمت ضعیف است و برنامه ای ندارد/مجلس به وضعیت بازار ورود نکند برگ ننگی در تاریخ مجلس می شود

عملکرد وزیر صمت ضعیف است و برنامه ای ندارد/مجلس به وضعیت بازار ورود نکند برگ ننگی در تاریخ مجلس می شود

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان با تاکید بر عملکرد ضعیف وزیر صنعت، معدن و تجارت در ورود به بازار خودرو و کنترل شرایط بازار گفت: مدیریت وزیر صمت ضعیف است و توقع داریم اگر نمی تواند در این باره کاری انجام دهد استعفا دهد در غیر این صورت مجلس ورود می کند و استیضاحش را در آینده نه چندان دور مطرح و پیگیری خواهد کرد.

قاسم ساعدی با تاکید بر عملکرد ضعیف وزارت صمت در مواجهه با بازار خودرو اظهار کرد: وضعیت خودرو در ایران بسامان نیست و در تولید، فروش، کیفیت و هم قیمت شرایط نامناسب است. این وضعیت برای مردم و مجلس جای سوال دارد و قابل قبول نیست.

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون صنعت و معدن مجلس جلسات متعددی با وزیر صمت تشکیل دادند و کارگروهی را با حضور مدیرعامل شرکت های خودروساز تشکیل دادند و قول ها و وعده هایی دادند ولی از روز بعد آنها برخلاف وعده هایشان عمل کردند.

او با تاکید بر اینکه احساس می شود مدیریت کار در سطح خرد و کلان از دست وزیر گرفته شده است، افزود: وزیر صمت نه به وعده ها و برنامه هایی که در کمیسیون مربوطه داده عمل کرده است و نه قول هایی که در مصاحبه با رسانه ملی داده بود را محقق کرده است چرا که احساس می کنیم مافیایی وجود دارد و دست خیلی از افراد و بخش های کشور دخیل است که با قلدری عمل می کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان نقش وزارت صمت را در این آشفتگی بی تاثیر ندانست و گفت: وزارت صنعت و معدن نتوانسته جلوی گرانی ها و نابسامانی ها و بی نظمی ها را بگیرد و همان مافیای خودرو در ثبت نام ها اثرشان را می گذارند. دست خیلی از افراد پنهان با گرفتن رشوه و واسطه گری ها در کار است و با این رفتار بیش از حد عرصه را بر مردم تنگ کرده است.

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه تاکید کرد: مجلس باید هر چه زودتر به موضوع ورود کند و داد مردم را بشنود و پای کار باشد و جهت حمایت از مطالبات و حقوق شهروندی ورود کند. اگر این کار را انجام ندهد برگه ننگی برای مجلس خواهد بود و برای ورود به استیضاح رایزنی می کنیم.

ساعدی گفت: بعید نیست که مجلس ورود کند و با اذن رهبری یک بازار رقابتی را با واردات ماشین آلات جلوی این وضعیت و آشفته بازار خودرو را بگیرد.

او غیررقابتی بودن بازار خودرو را عامل این آشفتگی دانست و افزود: اگر خودروسازان می گویند تولید با قیمت پایین تر و کیفیت بهتر برایشان مقرون به صرفه نیست اشکالی ندارد در شرکت هایشان را ببندند یا اجازه بدهند ما هم واردات خودرو را آزاد کنیم و مردم ما هم اختیار داشته باشند خودروی مورد سلیقه خودشان را با قیمت رقابتی خریداری کنند. اگر بازار رقابتی تشکیل شود باعث افزایش کیفیت خودرو می شود.

ساعدی تصریح کرد: تنها ابزاری که می توانیم با آن جلوی مافیای خودرو را بگیریم رقابت پذیر کردن بازار خودرو است.

این نماینده دوره دهم مجلس تاکید کرد: مدیریت وزیر صمت ضعیف است و توقع داریم اگر نمی تواند در این باره کاری انجام دهد استعفا دهد در غیر این صورت مجلس ورود می کند و استیضاحش را در آینده نه چندان دور مطرح و پیگیری خواهد کرد.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر