اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۸ کد خبر : 31608 اجتماعی پربیننده ترین ها تصاویر خبری خبر فرهنگی نسخه چاپی نسخه چاپی

قد اقبل الیکم شهرالله

قد اقبل الیکم شهرالله

بارالها! در پیشگاه تو ایستاده ام، و دست هایم را به سوی تو بلند کرده ام، آگاهم که در بندگی ات کوتاهی نموده و در فرمانبری ات سستی کرده ام، اگر راه حیا را می پیمودم از خواستن و دعا کردن می ترسیدم…

ولـی…

 پروردگـارم! آنگاه که شنیدم گناهکاران را به درگاهت فرا می خوانی، و آنان را به بخشش نیکو و ثواب وعده می دهی، برای پیروی ندایت آمدم، و به مهربانی های مهربانترین مهربانان پناه آوردم، و بوسیله برترین زن، و فرزندانش، که پیشوایان و جانشینان اویند، و به تمامی فرشتگانی که به وسیلۀ اینان به تو روی می کنند،  و در شفاعت نزد تو، آنان را که خاصان درگاه تو اند، وسیله قرار می دهند، به تو روی آورده ام، پس برایشان درود فرست و مرا از دلهره ملاقاتت در امان دار، و مرا از خاصان و دوستان قرار ده، پیشاپیش، خواسته و سخنم را آنچه سبب ملاقات و دیدن تو می شود قرار دادم.
اگر با این همه، خواسته ام را رد کنی، امیدهایم به تو به ناامیدی مبدل می گردد، و آقایی که از بنده اش عیوبی دیده، و از جوابش سر باز می زند، وای بر من اگر رحمت گسترده ات مرا فرا نگیرد، اگر مرا از درگاهت برانی، پس به درگاه چه کسی روی کنم؟
اما…
اگر برای دعایم درهای قبول را گشوده، و مرا از رساندن به آرزوهایم شادمان گردانی، چونان مالکی هستی که لطف و بخششی را آغاز کرده، و دوست دارد آن را به انجام رساند، و مولایی را مانی که لغزش بنده اش را نادیده انگاشته، و به او رحم کرده است، دراین حالت نمیدانم کدام نعمتت را شکر گذارم! آیا آن هنگام که به فضل و بخششت از من خشنود شده و گذشته هایم را به من ببخشایی؟ یا آنگاه که با آغاز کردن کرم و احسان، بر عفو و بخششت می افزایی؟
پروردگـارا! خواسته ام  در این جایگاه، یعنی جایگاه بنده فقیر ناامید، آن است که:
گناهان گذشته ام را بیامرزی و در باقیمانده عمرم، مرا از گناه باز داری …
خدایـم! به درگاه تو دعا می کنم، که در قلب منی، در عبور از دنیای رنـج، راهنمایم باش، قلبم را به سوی تو می گیرم، پس مرا به سوی خویشتن بخوان،
و راه لطف و رحمتت را نشانم ده،خـدایا، قلب من، تقدیر من و راهنمایم باش، و مرا از قلمرو اشـــک و رنج، به سـلامت عبور ده…
لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر