خرداد ۲۳, ۱۳۹۸ کد خبر : 33473 اجتماعی پربیننده ترین ها خبر خبرهای مهم فرهنگی گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز گیلانی در لاهیجان

تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز گیلانی در لاهیجان

مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان با اشاره به فعالیت تعداد ۲۵۵ خیر و ۳۴ شرکت خیرین مدرسه‌ساز گفت: هر ساله روزی برای تجلیل از خیرین در نظر گرفته می‌شود و در تاریخ ۳۰ خرداد امسال هتل شهرزاد لاهیجان از این خیرین تجلیل می‌کنیم.

علی دقیق در نشست خبری جشنواره خیرین مدرسه ساز در دفتر مدیرکل نوسازی مدارس گیلان با تسلیت وفات دکتر حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز اظهار کرد: خیرین شایستگی ورود به کارهای ماندگاری مانند مدرسه‌سازی دارند.

وی هدف خیرین مدرسه‌سازی ساز را کسب رضای الهی و مایه برکت برای جامعه دانست و افزود: هر ساله روزی برای تجلیل از خیرین در نظر گرفته می‌شود و در تاریخ ۳۰ خرداد امسال هتل شهرزاد لاهیجان از این خیرین تجلیل می‌کنیم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان تعداد خیرین را ۱۹۳ مرد ۶۲ زن و ۳۴ شرکت خیرین مدرسه‌ساز برشمرد و گفت: مجموعه زمین‌های اهدایی به ثبت رسیده در گیلان را ۵۰ قطعه با مساحت ۹۹ هزار و ۲۶۳ متر مربع و ۶ ساختمان اهدایی به اداره کل آموزش و پرورش گیلان بود.

دقیق با بیان اینکه در سال تحصیلی ۹۸_۹۹ حدود ۱۱۴ کلاس درس از ۳۰ پروژه به اتمام می‌رسد، تصریح کرد: استان گیلان در تحقق تعهدات رتبه نخست را در کشور از آن خود کرد و استان گیلان با همراهی خیرین توانست این کار بزرگ را انجام دهد.

وی با اشاره به ساخت ۴۲ کلاس آموزشی با ۲۰ میلیارد تومان توسط بنیاد برکت در پنج سال گذشته توسط خیرین مدرسه ساز افزود: از این تعهدات ۳۰ پروژه به اتمام رسیده و ۱۲ پروژه در حال اجرا است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان با اشاره به تشکیل جامعه خیرین مدرسه‌ساز از ۲۰ سال گذشته گفت: در این سال‌ها حدود ۲۵۶ پروژه در گیلان توسط خیرین مدرسه‌ساز اجرایی شده است.

دقیق با بیان اینکه در جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز از ۵۴ خیر تجلیل می‌شود، افزود: بنیاد برکت ۴۲ فضای آموزشی با ۱۷۲ کلاس درس در استان ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه دو هزار و ۴۰۰ کلاس درس در استان از بخاری‌های غیر ایمن استفاده می‌کنند، افزود: در تلاشیم در بازه دو یا سه ساله بتوانیم بحث بخاری‌های نفتی و گازی غیر ایمن را جمع آوری کنیم.

مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان با بیان اینکه طرحی را نمایندگان در مجلس مطرح کردند که سهم اعتبارات نوسازی را از ۲۰ به ۵۰ درصد افزایش داد، تصریح کرد: در سفر روحانی به گیلان اعتبار ۱۰۳ میلیارد تومانی را در چهار کد پروژه مشارکتی خیرین و تخریب و بازسازی و استانی و در خصوص استانداردسازی گرمایشی درسال ۹۸ و ۹۹ محقق می‌شود.

دقیق با اشاره به تجهیز کتابخانه‌های مدارس گیلان گفت: ما به کمک خیرین مدرسه‌ساز در صومعه‌سرا، شفت و انزلی کتابخانه‌های مدرسه را محله محور ایجاد کردیم تا در ساعات خارج از مدرسه بتواند مورد استفاده مردم باشد و کتابخانه‌های محله محور مدارس مهد دانش، مبرهن، مسکن مهر رشت و کپورجال انزلی در دست احداث است‌.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر