خرداد ۱, ۱۳۹۸ کد خبر : 31856 اقتصادی پربیننده ترین ها خبر گفتگو نسخه چاپی نسخه چاپی
وزیر راه‌وشهرسازی در مراسم کلنگ‌زنی آزادراه مرند ـ بازرگان؛

شرق و جنوب کشور با تکمیل آزادراه مرند – بازرگان به منطقه ویژه ماکو متصل می‌شود

شرق و جنوب کشور با تکمیل آزادراه مرند – بازرگان به منطقه ویژه ماکو متصل می‌شود

وزیر راه‌و‌شهرسازی که به همراه رئیس جمهور به استان آذربایجان غربی سفر کرد در جریان این سفر گفت: تقویت و امور مربوط به کریدورها و مسیرهای ترانزیتی از اولویت‌های وزارت راه‌وشهرسازی است.

محمد اسلامی وزیر راه‌و شهرسازی پس از اعلام آغاز پروژه مرند ـ بازرگان توسط رئیس‌جمهور با حضور در محل انجام این پروژه، با اشاره به اینکه مرز بازرگان و ترکیه یکی از محورهای اساسی، مهم و استراتژیک برای ایران در بحث ترانزیت به شمار می‌‌رود، اظهار کرد این مرز با توجه به حجم ترددی که دارد خیلی وقت پیش باید عملیات ایجاد آزادراه آن آغاز می‌شد.

وی ادامه داد: در حال‌حاضر شرایط فراهم شده و با انتخاب سرمایه‌گذار بخش خصوصی یک قطعه از این مسیر در آزادراه مرند ـ بازرگان امروز با حضور مقام عالی ریاست‌جمهوری عملیات اجرایی آن آغاز شد. طول قطعه شروع شده حدود ۷۱ کیلومتر با حجم سرمایه‌گذاری ۱۰۰۰ میلیارد است که ۶۵ درصد آن توسط بخش خصوصی و ۳۵ درصد آن از طریق دولت سرمایه‌گذاری خواهدشد.

وی تصریح کرد؛ طول قطعه یکم و دوم باقیمانده ۱۲۰ کیلومتر است که ما را به مرند وصل می‌کند. مطالعات آن انجام و فراخوان داده شده‌است تا هر چه زودتر با عقد قرارداد شاهد عملیات اجرایی آن باشیم.

وزیر راه‌و شهرسازی در ادامه گفت: با تکمیل این دوقطعه طول مسیر ۱۹۱ کیلومتر شده که آزادراه را به سمت شرق و همچنین جنوب کشور متصل می‌کند. وی افزود یک قطعه هم مربوط به مرند ـ تبریز است که طول آن ۶۳ کیلومتر بوده‌است و جذب کار سرمایه‌گذار برای آن شروع شده‌است.

وزیر راه‌و شهرسازی با تأکید بر اینکه تمام سعی صورت گرفته بابت تقویت مسیرهای کریدوری و ترانزیتی کشور است اظهار کرد، تمام تلاش‌ها در این راستا بوده و نوسازی و تقویت مسیرهای ترانزیتی و کریدوری در اولویت قرار دارند.

ایشان در پایان گفت: امیدواریم در بحث جاده‌ای و ترانزیتی تا پایان دولت دوازدهم بتوانیم سهم عمده‌ای را در بحث زیرساختی داشته‌باشیم.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر