خرداد ۲۳, ۱۳۹۸ کد خبر : 33465 اجتماعی پربیننده ترین ها خبر عناوین کل اخبار فرهنگی گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

طرح نماد امسال در ۶۶۹ مدرسه گیلان اجرا می‌شود

طرح نماد امسال در ۶۶۹ مدرسه گیلان اجرا می‌شود

معاون پرورشی و فرهنگی مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ حدود ۶۶۹ مدرسه در سطح استان گیلان تحت‌پوشش طرح نماد قرار می گیرند، گفت: جهت تحقق این مهم، از بین مناطق ۳۴ گانه آموزش و پرورش گیلان، ۱۰ منطقه جهت استقرار دبیرخانه طرح و راه‌اندازی مراکز مشاوره انتخاب شده است.

جابر اخلاقی در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: طرح نماد، نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان است که از سه سال پیش در سطح کشور آغاز و در قالب این طرح، بیش از ۱۰ دستگاه دولتی نظیر شهرداری، بهزیستی، قوه قضاییه و نیروی انتظامی با آموزش و پرورش همکاری می‌کنند.

وی اقدام‌به‌موقع، پیش‌گیری و درمان دانش‌آموزان مبتلا به آسیب‌های اجتماعی را از اهداف طرح نماد دانست و گفت: این طرح از دو سال پیش به‌صورت آزمایشی در ۱۲۸ مدرسه از شهرستان‌های شفت، لنگرود و ناحیه یک رشت در دستور کار آموزش و پرورش استان گیلان قرار گرفت تا دانش‌آموزان مشکل‌دار را شناسایی و غربال کند.

معاون پرورشی و فرهنگی مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ حدود ۶۶۹ مدرسه در سطح استان گیلان تحت‌پوشش طرح نماد قرار می‌گیرند، افزود: جهت تحقق این مهم، از بین مناطق ۳۴‌ گانه آموزش و پرورش گیلان، ۱۰ منطقه جهت استقرار دبیرخانه طرح و راه‌اندازی مراکز مشاوره انتخاب شده است.

اخلاقی دبیرخانه طرح نماد را در ادارات مناطق ۱۰‌گانه آموزش و پرورش استان گیلان دانست و تصریح کرد: دستگاه‌های عضو طرح نماد ازجمله دادگستری، دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی موظف هستند دانش‌آموزان مبتلا به آسیب‌های اجتماعی را تحت‌پوشش قرار داده و به‌صورت رایگان به آن‌ها خدمات مشاوره و درمان ارائه دهند.

وی شناسایی و غربال دانش‌آموزان مبتلا به آسیب‌های اجتماعی را سامانه‌ای دانست و بیان کرد: به محض ورود مشخصات دانش‌آموزان مبتلا به آسیب‌های اجتماعی در سامانه طرح نماد، اطلاعات آن دانش‌آموز به صورت آنلاین برای دیگر دستگاه‌های عضو طرح، ارسال می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اشاره به برگزاری یک دوره کارگاه آموزشی سامانه طرح نماد برای مدیران، مربیان پرورشی و مشاوران مدرسه گفت: نیروهای نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان از بین مشاوران شاغل در آموزش و پرورش با تحصیلات مرتبط انتخاب می‌شود.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر