تیر ۲۰, ۱۳۹۸ کد خبر : 35774 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر سیاسی عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

برپایی نشست حقوق شهروندی در رشت

برپایی نشست حقوق شهروندی در رشت

معاون پژوهش وترویج قانون اساسی معاونت حقوقی ریاست جمهوری گفت: تغییر کاربری اراضی کشاورزی کاهش سطح زیر کشت محصولات کشاورزی را به دنبال دارد.

معاون پژوهش و ترویج قانون اساسی معاونت حقوقی ریاست جمهوری امروز در نشست حقوق شهروندی در فرمانداری شهرستان رشت گفت: مهاجرت نسل جوان ، کوچک شدن اراضی کشاورزی و تغییر کاربری فقط چند مورد از مشکلات  تغییر کاربری زمین های گیلان در استان های شمالی است.
اسماعیل عباسی با اشاره به اینکه حفظ انفال وظیفه همگان است افزود:  گاهی روستاییان پرتلاش به علل مختلف اقدام به فروش ملک خود به افراد غیر بومی می کنند که این امر علاوه بر کاهش تولید محصولات کشاورزی ، مانع انتقال این حق به نسل آینده خواهد شد.
وی ساخت و سازهای غیر مجاز و تغییر کاربری را دو پدیده شوم در استان های شمالی دانست و از دستگاه های اجرایی مربوط خواست تا با خاطیان برخورد جدی داشته باشند.
علیرضا انصاری معاون سیاسی – اجتماعی فرمانداری رشت نیز گفت: نظارت دستگاه های اجرایی  برای حفظ و صیانت از حقوق شهروندان، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب ، حل مشکلات ترافیکی و رسیدگی به شکایات مردم تنها بخشی از وظایف مهم فرمانداری شهرستان رشت دراین زمینه است.
امام جمعه بخش کوچصفهان نیز صیانت از حقوق شهروندان را هدفی عالی در نظام مقدس جمهوری اسلامی برشمرد و گفت: از برکات انقلاب اسلامی ، مردمی بودن آن است و حفظ و احترام به حقوق ملت بزرگ ایران دراولویت قراردارد.
حجت الاسلام و المسلمین  احمدحکیمی با انتقاد از ساخت ویلاهای غیرمجاز در گیلان از معاون پژوهش و ترویج قانون اساسی معاونت حقوقی ریاست جمهوری خواست تا با پیگیری این امر ، از تخریب و آسیب رسیدن به طبیعت زیبای استان جلوگیری شود.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر