تیر ۲۵, ۱۳۹۸ کد خبر : 36120 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر عناوین کل اخبار فرهنگی گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

شهرداری‌های آستارا حق کتابخانه‌ها را پرداخت کردند

شهرداری‌های آستارا حق کتابخانه‌ها را پرداخت کردند

رئیس اداره کتابخانه های عمومی بندر آستارا گفت: شهرداری های این شهرستان مطابق قانون، امسال ۱۳۰ میلیون ریال به عنوان نیم درصد درآمد خود به حساب این نهاد واریز کردند.

آرزو عباس زاده افزود: از سال ۸۴، نیم درصد درآمد شهرداری ها به حساب انجمن کتابخانه های عمومی آستارا واریز و در پیشبرد برنامه های فرهنگی، هنری و امور عمرانی و جاری کتابخانه ها هزینه می شود.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون شهرداری آستارا ۱۱۵ میلیون و شهرداری لوندویل ۱۵ میلیون ریال از نیم درصد درآمد خود را به حساب انجمن کتابخانه ها واریز کردند.

وی ادامه داد: کلاس های اوقات فراغت کتابخانه ها در رشته های قصه گویی، خوشنویسی و خلاقیت با کتاب در حال برگزاری است و برنامه های فرهنگی، با هدف گرایش مردم به مطالعه اجرا می شود.

عباس زاده گفت: یکی از راه های جذب کودکان به کتابخانه های عمومی، برگزاری برنامه های مفرح کتابخوانی است و از توانمندی کتابداران در قصه گویی عملی و داستان نویسی بهره می بریم.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی آستارا گفت: مردم و گردشگران آستارا از ایستگاه های مطالعه استقبال می کنند و افرادی که فرصت مراجعه به کتابخانه های عمومی را ندارند، در ایستگاه های مطالعه پارک معلم و میدان شهرداری کتاب می خوانند.

چهار کتابخانه در آستارا با یک هزار و ۵۰۰ متر مربع مساحت و ۴۵ هزار جلد کتاب با ۳۸ هزار عنوان، ۲ هزار عضو دارد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر