مرداد ۲۳, ۱۳۹۸ کد خبر : 38451 اجتماعی استان‌ها اقتصادی پربیننده ترین ها خبر گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

زمینه مشارکت بخش خصوصی در طرح‌های گردشگری ساحلی شهرستان رشت فراهم شد

زمینه مشارکت بخش خصوصی در طرح‌های گردشگری ساحلی شهرستان رشت فراهم شد

فرماندار شهرستان رشت گفت: از سرمایه‌گذارانی که برای ایجاد طرح‌های گردشگری در سواحل شهرستان رشت اعلام آمادگی کنند حمایت می‌شود.

میرشمس مؤمنی‌زاده در جمع خبرنگاران تبدیل طرح‌های سالم‌سازی دریا به طرح‌های چهارفصل جهت ارائه خدمات گردشگری به مسافران را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: فرمانداری رشت از سرمایه‌گذارانی که برای ایجاد طرح‌های گردشگری اعلام آمادگی کنند حمایت می‌کند.

فرماندار شهرستان رشت استفاده از ظرفیت‌های گردشگری این شهرستان به ویژه در محدوده طرح‌های سالم‌سازی دریا را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: در حال حاضر ۶ طرح سالم‌سازی دریا در نوار ساحلی شهرستان رشت وجود دارد که با مالکیت خصوصی و یا دولتی مشغول ارائه خدمات گردشگری به مسافران است.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با بیان اینکه شهرستان رشت در حال حاضر دارای ۲۳ کیلومتر نوارساحلی و ۵۵ نقطه خطرآفرین است اظهار داشت: برای جلوگیری از شنا در نقاط خطرآفرین، انسداد این نقاط با دیواره‌های شنی و یا اعمال نظارت‌های فیزیکی جهت آشنا کردن مردم و مسافران با خطرات احتمالی در دستور کار قرار گرفته است.

مؤمنی‌زاده شناسایی نقاط خطرآفرین و مدیریت کردن آن‌ها با یکسری اقدامات ویژه را جهت حفاظت از جان مسافران و مردم لازم و ضروری دانست و تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که با احداث داربست‌های فلزی و یا با استقرار عوامل انتظامی و خدماتی مردم را نسبت به خطرات شنا در مکان‌های خطرآفرین آگاه کنیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت تأمین امنیت و نظم برای مسافران و گردشگران در کنار توجه به مسائل، هنجارهای فرهنگی و ارائه خدمات رفاهی در طرح‌های سالم‌سازی شهرستان رشت را مورد تأکید قرار داد و گفت: علاوه بر این عوامل بازرسی نیز در طرح‌ها حضور داشته و بر کیفیت ارائه خدمات نظارت کامل دارند.

وی با بیان اینکه از آغاز فصل شنا تاکنون تنها یک نفر در سواحل شهرستان رشت غرق شده است تصریح کرد: سال گذشته تا همین زمان ۴ نفر در سواحل شهرستان رشت غرق شده بودند و امیدواریم بتوانیم با گسترش طرح‌های سالم‌سازی و مشخص کردن نقاط خطرآفرین تمام خط ساحلی را برای مردم و مسافران ایمن کنیم.

فرماندار شهرستان رشت حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای ایجاد طرح‌های گردشگری در طول سواحل این شهرستان را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: خدمات گردشگری در طرح‌های سالم‌سازی باید به صورت چهار فصل به مردم ارائه شود و فرمانداری شهرستان رشت برای تحقق این هدف اعلام آمادگی می‌کند.

مؤمنی‌زاده حمایت از سرمایه‌گذاران برای ایجاد طرح‌های گردشگری در طول سواحل شهرستان رشت را یکی از اولویت‌های مهم فرمانداری اعلام کرد و اظهار داشت: اگر طرح‌ها توجیه اقتصادی لازم را داشته باشند و مقرون به صرفه هم باشند سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اشتیاق بیشتری برای ورود به این حوزه خواهند داشت.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر