مهر ۱۷, ۱۳۹۸ کد خبر : 43664 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

رشد ۶۶ درصدی تولید انرژی برق در نیروگاه بادی منجیل

رشد ۶۶ درصدی تولید انرژی برق در نیروگاه بادی منجیل

میزان تولید انرژی برق نیرو گاه بادی منجیل در ۶ ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۶۶ درصد رشد داشته است.

“محسن علیپور” مدیر سایت نیرو گاه بادی منجیل با بیان اینکه در ۶ ماهه اول سال ۹۷، ۸۴ میلیون کیلووات ساعت انرژی برق تولید شده است، افزود: نیروگاه بادی منجیل در این مدت به میزان ۱۴۰ میلیون کیلووات ساعت انرژی برق تولید کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۵۶ میلیون کیلووات ساعت افزایش داشته است.
وی ادامه داد: مقایسه این میزان تولید با مدت مشابه در سال گذشته بیانگر رشد ۶۶ درصدی میزان تولید انرژی برق در نیروگاه بادی منجیل است.
مدیر سایت نیروگاه بادی منجیل با بیان اینکه گیلان از نظر پتانسیل بادی در دنیا، خاورمیانه و کشور رتبه اول را دارد، گفت: نیروگاه بادی ۹۲٫۲ مگاواتی منجیل به عنوان اولین و بزرگترین نیروگاه بادی ایران از سال ۱۳۷۳ و با نصب یک توربین بادی با توان ۵۰۰ کیلووات، فعالیت خود را شروع کرد. هم اکنون ۱۵۹ دستگاه توربین، وظیفه تولید انرژی در این نیروگاه را برعهده دارند.
علیپور با بیان اینکه نیروگاه بادی منجیل از چهار سایت مجزا به نام‌های منجیل، هرزویل، رودبار و سیاهپوش تشکیل شده است، افزود: عدم مصرف آب در تولید انرژی برق و عدم انتشار گازهای گلخانه‌ای در مراحل تولید برق از محاسن عمده این نیروگاه است.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر