مهر ۲۸, ۱۳۹۸ کد خبر : 44586 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر گفتگو گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
رییس جهاد کشاورزی گیلان:

۱۷۰۰ تن بذر گواهی شده برنج بین کشاورزان گیلانی توزیع شد

۱۷۰۰ تن بذر گواهی شده برنج بین کشاورزان گیلانی توزیع شد

درجانی تامین بذر اصلی و گواهی شده را یکی از زیرساخت‌های اصلی تولید برنج اعلام کرد و گفت: در سال جاری هزار و ۷۰۰ تن بذر گواهی شده بین کشاورزان گیلانی توزیع شد.

«علی درجانی» در چهارمین نشست اقتصاد مقاومتی گیلان در سالن اجتماعات استانداری با بیان اینکه گیلان دارای بیش از ۴۰۵ هزار متر مربع اراضی کشاورزی است که ۳۰۳ هزار بهره‌بردار در آن به کشاورزی مشغول هستند افزود۸۵ درصد مساحت استان را اراضی کشاورزی تشکیل می‌دهد.

رییس جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه بخش کشاورزی ۲۸ درصد سهم اشتغال استان را داراست افزود: ۳.۵ میلیون تن از محصولات کشاورزی کشور در گیلان تولید می‌شود ضمن اینکه ۱۸ درصد ارزش افزوده تولید ناخالص ملی گیلان مربوط به این بخش است.

وی در ادامه به پروژه‌های مصوب اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی استان اشاره و بیان کرد: در مجموع ۱۱ پروژه اقتصاد مقاومتی در این بخش وجود دارد که ۲ پروژه مربوط به تولیدات گیاهی، ۲ پروژه در حوزه تولیدات دامی، ۲ پروژه آب و خاک و امور فنی و مهندسی، ۲ پروژه صنایع تبدیلی و تکمیلی، ۲ پروژه توسعه نوغانداری و یک پروژه در حوزه شیلات است.

درجانی با اشاره به پروژه‌های تولیدات گیاهی از تولید بذر گواهی شده برنج خبر داد و اعلام کرد: تامین بذر اصلی و گواهی شده یکی از زیرساخت‌های اصلی تولید برنج است که در سال جاری هزار و ۷۰۰ تن بذر در استان توزیع شد.

وی با بیان اینکه گیلان قطب طیور کشور بوده و صنعت مرغ و تولید گوشت سفید در استان رو به افزایش است اظهارداشت: گیلان با تولید۴۵۰ میلیون قطعه جوجه درسال رتبه سوم کشور را داراست.

مدیرکل جهاد کشاورزی گیلان در ادامه با اشاره به فسادپذیری بخش اعظم تولیدات کشاورزی از نیازمندی استان به سردخانه‌های مجهز خبر داد و گفت: در حال حاضر ظرفیت سردخانه‌های استان ۱۸۰ هزار تن است درحالیکه نیازمند ظرفیت ۴۰۰ هزار تنی هستیم.

وی با اشاره به آبیاری تحت فشار در استان بیان کرد: در سال جاری ۱۳ هکتار از اراضی کشاورزی استان با محوریت باغات زیر آبیاری تخت فشار قرار گرفت که امسال ۳۰ میلیارد تومان اعتبار جهت این مهم ابلاغ شد که ۶ میلیارد تومان اختصاص یافت.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر