آذر ۱۷, ۱۳۹۸ کد خبر : 48360 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

بارش شدید باران و پس زدن فاضلاب اهالی چند محله رشت را گرفتار کرد

بارش شدید باران و پس زدن فاضلاب اهالی چند محله رشت را گرفتار کرد

به دنبال بارش شدید باران و پس زدن فاضلاب در چند محله از منطقه سه رشت، تردد و رفت و آمد شهروندان در این‌ محلات با مشکل رو به رو شد.

 بارش شدید باران در برخی از محلات شهر که کمتر مورد توجه بوده اند، اهالی این محلات را برای تردد با مشکل روبه رو کرد.

عمده مشکل در چند محله منطقه سه شهرداری رشت بود که با اطلاع دادن به شهرداری رشت، بلافاصله نیروهای این شهرداری وارد صحنه شدند و به کمک رسانی پرداختند.

از اولین ساعتهای شروع آبگرفتگی دکتر ناصر حاج محمدی در محلات آبگرفته حاضر شد و دستورات لازم را برای رفع مشکل و کمک رسانی به اهالی صادر کرد.

شهردار رشت با حضور در محله آبگرفته نیروها و امکانات را بسیج کرد و به همکاران خدمات شهری خود گفت که مردم در بلوار شهدا، انتهای خیابان حسینی، خیابان نوبهار، کوچه های ۲، ۳، ۴، ۶ و ۷ پشت مجتمع فرهیختگان خیلی مشکل دارند، سریعاً اقدام کنید و مشکل اهالی را رفع نمایید.

وی همچنین به همکاران خود گفت: ، منطقه کمربندی خرمشهر، کوی امام رضا (ع) ، کوچه بهار۳۱ مردم برای تردد مشکل دارند چون فاضلاب پس زده و منطقه آبگرفته است.

در همین زمینه علی مقصودی معاون خدمات شهری شهرداری رشت که به محض اطلاع با همه نیروها و امکانات وارد عمل شده بود، گفت: مناطق آبگرفته گستردگی زیادی نداشته اند اما برای اهالی چند محله دردسرساز شده بود.

وی افزود: ماشین های آتش نشانی با دستگاه های پمپاژ به خدمت گرفته شدند تا آب را از محل تخلیه نمایند.

مقصودی با اشاره به اینکه کار از دیشب شروع شده و تا غروب امروز ادامه داشته است، افزود: با توجه به بارش مداوم و پس زدگی آب از فاضلابها، تلاش نیروهای شهرداری بر این بود تا آب وارد خانه های مردم نشود.

محمدباقر بشر دانش مدیر هماهنگی و نظارت خدمات شهری رشت نیز با تاکید بر اینکه دلیل اصلی آبگرفتگی این محلات ساخت و سازهای غیرمجاز، پر شدن نهرهای آب بر کشاورزی به طور غیر اصولی و همچنین نبودن سیستم‌ مناسب فاضلاب است، گفت: نیروهای خدمات شهری شهرداری رشت تمام طول شب را کار کردند و امروز را هم در همین محلات بودند.

وی ادامه داد: همه نیروهای معاونت عمرانی و خدمات شهری با تمام امکانات و سازمان آتش نشانی کمک کردند تا زمینه های آسایش مردم فراهم شود.

بشردانش افزود: آتش نشانان اقدام به پمپاژ آب محلات آبگرفته با دستگاه پمپاژ و لوله های شش اینچی کردند تا سطح آب فروکش نمود.

وی با تاکید بر اینکه عمده مشکل ایجاد شده در این محلات به دلیل توقف پروژه فاضلاب شهری موسوم به پروژه بانک جهانی بود، گفت: شهرداری هم با اجرای پروژه هدایت آبهای سطحی در این‌ محلات در آینده نزدیک به کمک شهروندان خواهد شتافت.

گفتنی است در جریان این آبگرفتگی جمشیدپور معاونت عمرانی، مقصودی معاونت خدمات شهری و برخی از مدیران شهری از جمله علیرضا قانع ، حامد بشردانش، هاتفی ، خانم فهمیده در محل حضور داشته و نیروهای خدمات دهنده را هدایت می کردند.

شایان ذکر است در شب گذشته نیز پارسا سرپرست شهرداری منطقه سه نیز در مناطق آبگرفته با روسای نواحی و خدمات شهر منطقه سه همراه دکتر ناصر حاج محمدی شهردار رشت حضور داشت.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر