آذر ۱۶, ۱۳۹۸ کد خبر : 48346 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر سیاسی عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی
معاون استاندار گیلان:

برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، روحیه پرسشگری دانشجویان را تقویت می کند

برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، روحیه پرسشگری دانشجویان را تقویت می کند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، روحیه پرسشگری دانشجویان را تقویت می کند.

محمود قاسم‌نژاد روز شنبه در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشکده فنی و حرفه‌ای گیلان با گرامیداشت یاد شهدای دانشجو اظهار کرد: تدبیر، بینش سیاسی و اجتماعی جزو لاینفک جامعه دانشجویی است.

وی با بیان اینکه تلاش شده تا امکانات لازم برای دانشگاه ها در سنوات گذشته فراهم شود، افزود: انتظار می رود هر ساله شاهد افزایش رشته‌های جدید منطبق با نیاز جامعه باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان در ادامه با اشاره به ظرفیت‌ بالای دانشگاه فنی و حرفه ای به عنوان یک مرکز مهارت محور، تأکید کرد: دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه علاوه بر تحصیل، حرفه و مهارت نیز فرا می گیرند.

وی به آگاهی، بینش و آرمان خواهی دانشجویان ایرانی اشاره کرد و با بیان اینکه نوع نگرش، مطالعه و برخوردهای فرهنگی و آگاهی سیاسی در دانشجویان بیشتر است، گفت: یکی از ارزش‌های اساسی، حضور دانشجویان در تمام صحنه‌های انقلاب بوده و در جریان‌های انقلاب اسلامی همگرایی دانشجویان با مدیریت و راهبری حضرت امام خمینی (ره) قابل لمس است.

قاسم نژاد در ادامه با اشاره به اینکه استکبار ستیزی یکی از ویژگی های بارز دانشجویان است، با تأکید بر لزوم حفظ روحیه استکبارستیزی و استبدادستیزی در دانشجویان امروز افزود: بر اساس بیانات رهبر معظم انقلاب، برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه ها ، روحیه پرسشگری و مشارکت سیاسی دانشجویان در زمینه های مختلف را فعال و سبب پویاتر شدن جامعه دانشجویی می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با بیان اینکه کشورهای مدعی دموکراسی همیشه شاهد مشارکت اندک مردم در برگزاری انتخابات هستند، اظهار کرد: این درحالی است که در کشور ما همیشه مشارکت مردمی حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد و برخی ایام تا ۹۰ درصد نیز رسیده است.

وی با اشاره به اینکه امروز در شرایط خاصی قرار داریم و شاهد تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران هستیم،یاداور شد:خوشبختانه این دغدغه ها نتوانست انسجام و همبستگی مردم را کمرنگ کند.

در پایان این مراسم از تعدادی از دانشجویان ممتاز علمی، ورزشی و فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان گیلان تقدیر و تجلیل شد.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر