آذر ۱۶, ۱۳۹۸ کد خبر : 48325 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر سیاسی گفتگو نسخه چاپی نسخه چاپی
سخنگوی دولت:

حضور همه سلایق ملی و مذهبی در انتخابات تنها راه نجات کشور است

حضور همه سلایق ملی و مذهبی در انتخابات تنها راه نجات کشور است

سخنگوی دولت، در یادداشتی با تاکید بر اینکه پس از اتفاقات آبان دیگر نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار وتکرار کرد، تنها راه نجات کشور در مقابل تحریم‌ها وتهدیدهای نوین را حضور آزادانه نامزدهای همه احزاب و همه جناح‌ها و همه سلایق ملی و مذهبی و وفاداران قانون اساسی و ایران در انتخابات و در کرسی‌های مجلس دانست.

علی ربیعی سخنگوی دولت در یادداشتی که روز شنبه ۱۶ آذر در روزنامه ایران منتشر شد با اشاره به شرایط امروز کشور، نوشت: باید سعی کنیم با الهام از الگوی درخشان «همه باهم» که منجر به تولد قانون اساسی و مجلس شورای اسلامی شد، یک بار دیگر همه باهم شویم و همه سلایق و گرایش‌های ملت را در همه مراحل انتخاباتی لحاظ کنیم.

ربیعی ضمن یادآوری برخی اتفاقات ناگوار در حوادث آبان‌ماه سال جاری، تاکید کرد: هرچه زخم‌ها و مصائبی که در آبان دچار آن شدیم عمیق باشد باید جمهوریت‌مان را عمق تازه‌ای ببخشیم و پلی از حقوق شهروندی بزنیم برفراز همه دردهایی که ناخواسته در آبان ایجاد شد و شکاف‌هایی که تحریمگران و ایادی رسانه‌ای تحریم‌ها ظالمانه سعی در حفاری آن دارند.

او با اشاره به تلاش‌های رسانه‌های حامی جنگ و تحریم برای ترویج گفتمان‌های مرگ‌آور، نوشت: باید از زندگی سخن گفت و انتخابات مجلس را چنان در معرض ظرفیت‌سازی نوین قرار داد تا فرصتی برای تجلی اراده ملی همه ایرانیان با همه رنگ‌های ملی این سرزمین شود.

به گفته سخنگوی دولت، باید به‌رغم همه فراز و نشیب‌ها کماکان توازن شایسته میان چرخه سانتریفیوژ‌ها و چرخیدن زندگی شهروندان برقرار شود چرا که هرجا این توازن طلایی برهم بخورد جامعه ما دچار آشوب و ناامنی خواهد شد.
ربیعی با اشاره به تجربه موفق انتخابات مجلس اول به دور از هر نوع نگاه تنگ نظرانه و در زیر نظارت مردمی، تاکید کرد: پس از آبان دیگر نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار وتکرار کرد باید با الهام از الگوی مجلس نخست و با نگاه به ایران قرن نوین ۱۴۰۰، تکاملی نوین در شیوه اجرایی کردن اصل انقلابی «ملت-دولت آن هم به رأی ملت» به‌عمل آورد.

سخنگوی دولت در بخش دیگری از این یادداشت، نوشت: باید فهم خودمان از قانون اساسی را به فهم آن بزرگان و پدران قانون اساسی چندان نزدیک کنیم که حضور آزادانه نامزدهای همه احزاب و همه جناح‌ها و همه سلایق ملی و مذهبی و وفاداران قانون اساسی و ایران در انتخابات و در کرسی‌های مجلس را نه فقط تحمل کنیم بلکه تنها راه نجات کشور در مقابل تحریم‌ها وتهدیدهای نوین بدانیم.

ربیعی همچنین در ادامه یادداشت خود یادآور شد:‌ تحریم‌ها را گاهی و یا کمی تا قسمتی می‌توان دور زد اما جامعه را نمی‌توان دور زد وراه حلی اقتصادی و یا سیاسی منهای جامعه و مردم ابداع کرد.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر