آذر ۱۴, ۱۳۹۸ کد خبر : 48131 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر سیاسی گفتگو نسخه چاپی نسخه چاپی
سخنگوی دولت؛

قطعا هدف رییس‌جمهور سلب مسئولیت از خود در مسئله اصلاح قیمت سوخت نیست

قطعا هدف رییس‌جمهور سلب مسئولیت از خود در مسئله اصلاح قیمت سوخت نیست

سخنگوی دولت با اشاره به هجمه‌هایی که علیه دولت و شخص رییس‌جمهور بعد از اظهارت او در مورد تفویض اختیار به شورای امنیت کشور در مورد تاریخ اعلام اصلاح قیمت بنزین، گفت: در مرحله اول خوشحالیم که فضایی به وجود آمده است که که دولت اینقدر نقد می‌شود. شاید در هیچ دوره‌ای از تاریخ در ایران اینقدر دولت نقد نشد.

علی ربیعی با بیان اینکه این فضای نقد به طوری شکل گرفته که یک اظهار رییس جمهور که قطعا نظر رییس جمهور به این معنا نبود که مسئولیت خود را به دیگری منتقل کند، در این حد نقد می شود.
وی افزود: اما قطعا هر منتقد منصفی می داند که بحث مورد نظر رییس جمهور  تفویض اختیار به شورای امنیت کشور بود. رییس جمهور اجرای کامل مصوبه سران قوا را که همانگونه که توضیح هم دادند به تایید رهبری هم رسیده بود به وزارت کشور محول کرد. به منظور اینکه شورای امنیت هماهنگی های لازم  را هم در کمیته هایی که تشکیل شده بود انجام دهد. تعیین روز و ساعت شروع طرح به شورای امنیت کشور که هم نمایندگان مجلس، هم تمام نیروهای انتظامی و نظامی، هم قوه قضاییه  و  صدا و سیما و ..  در آنجا عضو هستند واگذار شد.
وی افزود: از شورا هم خواسته شد  که ملاحظات اجتماعی و سیاسی را در نظر بگیرند و  با رایزنی با دستگاه های تصمیم گیر و انتخاب کنند که چه تاریخی برای اعلام مناسب است و مخیر بودند که بین یکی از پنجشنبه ها تصمیم گیری کنند.
ربیعی با اشاره به اینکه از افراد مختلف در این باره پرس و جو کرده و در این زمینه مطلع است که شورای امنیت و وزیر کشور مخیر بوده اند که هر زمانی را تشخیص دادند برای اعلام این طرح انتخاب کنند، گفت:  آنچه که رییس جمهور به اعتقاد من مطرح کرد قطعا بحث شان این نبوده که از خودش سلب مسئولیت کند. این بر اساس  اختیاری بوده که وزیر کشور و شورای امنیت کشور داشته اند. چند وقت پیش قرار بود همین تصمیم را اجرا کنند بر اساس یک خبری که در یکی از سایت ها رفت و شلوغ شد پمپ بنزین ها این به عقب افتاد. چندین بار این تصمیم عقب افتاد.
ربیعی با بیان اینکه برخی می گویند چرا پله ای افزایش ندادید؛ گفت:  ما سال های سال آمدیم این را اجرا کنیم یک سال مجلس مخالفت کرد یک سال ماجرای ۹۶ رخ داد. یک سال کمیسیون بودجه مجلس و رییس مجلس آمدند گفتند به مصلحت نیست، مجلس های قبل افزایش پله ای سالانه را آمدند لغو کردند. این اتفاقات هم بوده ولی قطعا دیدگاه رییس جمهور بر این بوده که تفویض کرده بودند. گاهی وقت ها زبان  صورت ما بروزی دارد که با زبان دل متفاوت است نباید در این زمینه قضاوت سریع انجام بدهیم.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر