آذر ۱۴, ۱۳۹۸ کد خبر : 48193 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر گفتگو نسخه چاپی نسخه چاپی
وزیر علوم در دانشگاه فردوسی مشهد:

هماهنگی بین مراکز علمی کشور از وظایف وزارت علوم است

هماهنگی بین مراکز علمی کشور از وظایف وزارت علوم است

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، امروز پنجشنبه در مراسم بهره‌برداری از چند طرح در دانشگاه فردوسی مشهد، هماهنگی بین مراکز علمی کشور را یکی از وظایف این وزارتخانه دانست.

دکتر غلامی در این مراسم با اشاره به اینکه توسعه طرح‌های فناورانه در راستای سیاست‌های کلان این وزارتخانه است، گفت: آنچه در مجموعه دانشگاه فردوسی مشهد دیده شد نمایش همت و تلاشی است که نشان می‌دهد این مرکز آموزش عالی به چه جایگاهی از دانش رسیده و می‌تواند یاریگر اجرای مناسب طرحهای پژوهشی در دیگر مراکز علمی کشور باشد.
وی با بیان اینکه وزارت علوم به دنبال استفاده از ظرفیت های علمی، آموزشی و فناورانه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در توسعه کشور و حل مشکلات جامعه است، افزود: طرح‌های فناورانه پس از اجرا در سطح دانشگاه فردوسی مشهد، می‌تواند به سطح استانی و سپس کشوری گسترش یابد و با نظرداشت شرایط با زیرساخت‌های ملی تطبیق یابد.
وی ادامه داد: دانشگاه فردوسی مشهد بر اساس برنامه راهبردی مشخص و برنامه‌ریزی شده در حال حرکت علمی رو به آینده است تا جایگاه خود را در سطوح ملی و بین‌المللی ارتقاء دهد.
وزیر علوم در ادامه یکی از وظایف وزارت علوم را هماهنگی بین مراکز علمی کشور ذکر کرد و افزود: بر این اساس اجرای کارهای مشابه در سطح دانشگاه‌های جوان که گنجایش کارشناسی لازم را ندارند و مجموعه‌های علمی توانمند به‌گونه‌ای صورت می‌گیرد که نیروهای جوان به سطح کیفی لازم ارتقاء یابند و نقاط قوت طرح‌ها به دیگر مراکز علمی نیز منتقل می‌شود.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر