آذر ۲۰, ۱۳۹۸ کد خبر : 48673 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر گفتگو نسخه چاپی نسخه چاپی

وزیر بهداشت در قم: آنفلو‌انزا مهار شد / دارو به اندازه کافی داریم

وزیر بهداشت در قم: آنفلو‌انزا مهار شد / دارو به اندازه کافی داریم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مهار بیماری آنفلو‌انزا در کشور خبر داد و گفت: دارو ‌به‌ اندازه کافی در مراکز درمانی وجود دارد.

سعید نمکی ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه افتتاح کلینیک ویژه بیمارستان شهید بهشتی و بازدید از  بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن اشاره به مشکلات حوزه بهداشت در استان قم اظهار داشت: بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) که با همت آیت‌الله خوانساری جنب بیمارستان شهید بهشتی بنا شده تا مراحل پایانی پیش رفته، اما برخی مشکلات مانع از افتتاح به‌موقع آن شده که امروز مورد بررسی قرار گرفت.

وی در این بازدید دو نوع از مشکلات بیمارستان را بررسی کرد و افزود: یکی از مشکلات، مربوط به انشعابات بیمارستان است که با تشکیل یک کارگروه به ریاست استاندار قم مشکلات آن در اسرع وقت حل خواهد شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دسته دوم مشکلات این بیمارستان را تشریح کرد و گفت: بخش دیگری از مشکلات بیمارستان مشکلات مالی است که قسمتی  از آن مربوط به تعهدات خیر و بخشی نیز مربوط به تأسیسات است.

وی از کمک ۱۰میلیارد تومانی دولت به تکمیل تأسیسات و تجهیزات بیمارستان خبر داد و خاطرنشان کرد: در این جلسه مقرر شد علاوه بر ۱۰‌میلیارد تومان کمک دولتی، ۳۰‌میلیارد تومان نیز از طرف خیران برای اتمام تأسیسات بیمارستان هزینه شود.

نمکی از افتتاح بیمارستان تا دو ماه آینده نیز خبر داد و ادامه داد: کلینیک معین به‌منظور ساماندهی بهتر بیماران برای ارجاع به بخش‌های تخصصی داخل بیمارستان شهید بهشتی طراحی شد و امروز به بهره‌برداری رسید.

وی  راه‌اندازی ۶۰۰ کلینیک معین در کشور را از برنامه‌های وزارت بهداشت اعلام کرد و گفت:  تعدادی از این کلینیک‌ها در کشور به بهره‌برداری رسیده و تعدادی نیز تا پایان سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به موضوع آنفلو‌انزا نیز اشاره و بیان کرد: موج سرکش آنفلو‌انزا با همراهی مردم و مشارکت گسترده صداوسیما و رسانه‌ها مهار شده و سیر نزولی پیداکرده است.

وی ضمن تأکید بر وجود داروی آنفلو‌انزا به‌اندازه کافی در مراکز درمانی تصریح کرد: البته با وجود سیر نزولی بیماری و وجود دارو لازم است مردم برای مقابله با ویروس تمهیدات بهداشتی را رعایت کنند.

نمکی در ادامه به گردشگری سلامت نیز اشاره و ابراز کرد: در گردشگری سلامت پدیده دلالان و بی‌ضابطه بودن آن با  دستورالعملی که در معاونت وزارت خانه تدوین‌شده سامان‌دهی و مقرر شد که بخش‌های دانشگاهی ۱۰درصد از تخت‌های خود را به‌صورت وی‌آی‌پی به این حوزه اختصاص دهند.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر