- جاهد‌خبر - http://jahedkhabar.ir -

۲۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی گلستان پرداخت می‌شود

۲۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی گلستان پرداخت می‌شود

هادی حق‌شناس در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با بیان اینکه توجه به تولید و اشتغال اولویت اصلی دولت است اظهار داشت: همه دستگاه‌های اجرایی باید برای برطرف کردن مشکل تولیدکنندگان همکاری کنند و اجازه ندهند واحد تولیدی به‌علت برخی مشکلات مالی به تعطیلی کشیده شود.

وی با اشاره به عملکرد استان در اجرای طرح رونق تولید گفت: طرح رونق تولید امسال حدود دو ماهی است که شروع شده با این حال تاکنون ۲۰۹ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به بنگاه‌های اقتصادی استان پرداخت شده است.

به‌گفته حق‌شناس استان گلستان رتبه پنجم کشور در پرداخت تسهیلات رونق تولید را کسب کرده و حدود ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ۴۰۰ واحد تولیدی نیز مصوب شد.

وی خاطرنشان کرد: باید با کمک به واحدهای تولیدی در استان ارزش افزوده ایجاد کنیم و درآمد سرانه مردم روستایی و شهری را افزایش دهیم.

استاندار گلستان تقویت صنایع تبدیلی را یکی دیگر از اولویت‌های توسعه استان برشمرد و گفت: با رونق این صنایع جلوی خام‌فروشی گرفته می‌شود. با اینکه گلستان در بسیاری از محصولات مهم رتبه‌های برتر کشور را دارد اما به‌علت خام‌فروشی نتوانسته از این مزیت برای توسعه اقتصادی بهره ببرد.

وی در بخش دیگر سخنانش با قدردانی از عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات به‌ویژه برای جبران خسارت‌های سیل در استان اعلام کرد: پس از سیل تاکنون نزدیک به ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در بخش‌های مختلف به‌سیل‌زدگان پرداخت شده که می‌تواند اوضاع اقتصادی مردم در این مناطق را بهبود ببخشد.