بهمن ۲۵, ۱۳۹۸ کد خبر : 53285 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

۹۰ درصد راه‌های اصلی روستایی گیلان تا پایان امروز بازگشایی می‌شود

۹۰ درصد راه‌های اصلی روستایی گیلان تا پایان امروز بازگشایی می‌شود

طبق آخرین اعلام مجموعه راهداری گیلان، تلاش‌های نیروها و اکیپ‌های امدادرسانی برای رفع انسداد کلیه محورهای اصلی و فرعی ادامه دارد؛ از طرفی ۹۰ درصد راه‌های اصلی روستایی استان نیز تا پایان امروز بازگشایی می‌شود.

همزمان با بارش برف در اقصی نقاط گیلان نخستین مشکلی که در منطقه پدید آمده و موجبات اخلال در عبور و مرور را فراهم کرد بحث انسداد راه‌ها بود بر همین اساس مجموعه راهداری گیلان اعلام کرده علاوه بر محورهای اصلی ۹۰ درصد راه‌های اصلی روستایی استان تا پایان امروز بازگشایی می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با بیان اینکه مجموعه عوامل این دستگاه برای بازگشایی راه‌های اصلی و فرعی تلاش زیادی انجام دادند اظهار داشت: در حال حاضر کلیه محور‌ها و شریان‌های اصلی استان گیلان به غیر از جاده پونل به خلخال و اسالم به خلخال باز است.

محمدرضا نازک‌کار از بازگشایی ۹۰ درصد راه‌های اصلی روستایی استان گیلان تا پایان امروز خبر داد و عنوان کرد: همزمان با بارش برف سنگین و کولاک شدید در سراسر گیلان ۵۳ گروه و اکیپ راهداری به همراه ۳۲۰ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین در بحران برف اخیر تلاش‌های زیادی برای بازگشایی راه‌های استان انجام دادند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با تأکید بر اینکه محور اسالم به خلخال هم تا یک ساعت آینده باز می‌شود خاطرنشان کرد: علاوه بر انجام بی‌وقفه عملیات مربوط به برف‌روبی جاده‌ها پاشیدن مقادیر زیادی شن و نمک در سطح راه های گیلان از جمله اقداماتی بود که تویط راهداری از همان ساعات اولیه بارش برف انجام شد.

نازک‌کار آماده‌باش ۲۸ راهدارخانه برای کاهش مشکلات بارش برف در  گیلان را مورد تأکید قرار داد و با بیان اینکه ماشین‌آلات بخش خصوصی نیز جهت بازگشایی راه‌ها با راهداری همکاری کردند ابراز داشت: حجم بارش برف و کولاک در استان گیلان بسیار زیاد بود بنابراین بازگشایی راه‌های اصلی در اولویت کار راهداری قرار گرفت.

پس از وزش باد گرم شدید در گیلان آن هم در چند روز متوالی اداره کل هواشناسی گیلان از تغییر الگوهای جوی و نقشه‌ها خبر داد و اطلاعیه‌های مکرری مبنی بر بارش برف سنگین و بروز کولاک شدید در استان منتشر کرد.

متعاقب اخطاریه‌های صادر شده هواشناسی، مجموعه مدیریت بحران گیلان به همراه کلیه دستگاه‌های ذیربط و مسئول تشکیل جلسه داده و امکانات، تجهیزات و سطح آمادگی نیروهای خدماتی و امداد و نجات مورد بررسی قرار گرفته و دستورات لازم از سوی استاندار گیلان صادر شد.

اما با وجود تمام این بحث‌ها شدت بارش برف در اقصی نقاط گیلان آن‌چنان بود که نتوانست از انسداد راه‌های اصلی استان جلوگیری به عمل آورد؛ به همین علت و متعاقب مسدود شدن جاده‌های اصلی و فرعی و عدم امکان خدمات‌رسانی اداراتی نظیر توزیع برق، آب و فاضلاب شهری   آب و فاضلاب روستایی، خدمات آب و برق تعداد زیادی از مشترکان قطع و ارتباط با آنان تا ساعت‌ها و حتی تا چند روز به ویژه در مناطق روستایی ناممکن شد.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر