فروردین ۲۱, ۱۳۹۹ کد خبر : 57431 اجتماعی استان‌ها پربیننده ترین ها خبر عناوین کل اخبار گیلان نسخه چاپی نسخه چاپی

بیمارستان رودسر مجهز به دستگاه سی‌تی‌اسکن شد

بیمارستان رودسر مجهز به دستگاه سی‌تی‌اسکن شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تجهیز بیمارستان شهید نورانی رودسر به دستگاه سی تی اسکن خبر داد و گفت: در ماه‌های اخیر چهار دستگاه سی تی اسکن به بیمارستان‌های گیلان اختصاص یافته است.

ارسلان سالاری امروز در جمع خبرنگاران از تجهیز بیمارستان شهید انصاری رودسر به یک دستگاه سی تی اسکن خبر داد و اظهار کرد: یک دستگاه سی تی اسکن ۱۶ اسلایس برند نیوسافت برای نخستین بار وارد بیمارستان شهید انصاری رودسر شده است.

وی با بیان اینکه در گذشته بیماران نیازمند این خدمت به ناچار باید به بخش خصوصی شهر های همجوار و یا مراکز درمانی مرکز استان مراجعه می‌کردند، افزود: این دستگاه به ارزش ریالی ۱۵ میلیارد ریال از طریق هیئت امنای صرفه‌جویی ارزی خریداری شد و به زودی در بیمارستان نصب و راه‌اندازی می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه جانمایی استقرار سی تی اسکن در بیمارستان شهید نورانی رودسر تعبیه شده، گفت: برای آماده سازی فضای فیزیکی استقرار سی‌تی‌اسکن در این بیمارستان ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار صرف شده است.

سالاری با اشاره به اینکه قیمت واقعی یک دستگاه سی تی اسکن ۳۷ میلیارد ریال بوده، افزود: با رایزنی‌های صورت گرفته با هئیت امنای صرفه‌جویی ارزی و استفاده از ارز دولتی ۲۰ میلیارد ریال تخفیف در خرید این دستگاه اعمال شده است.

وی با بیان اینکه در تلاشیم تا تجهیز و توسعه زیرساختهای درمانی در گیلان ادامه داشته باشد، گفت: سی تی اسکنی که امروز در بیمارستان شهید نورانی رودسر اختصاص یافته چهارمین دستگاهی بوده که در ماه های اخیر توانسته ایم در جهت تجهیز بیمارستانها به استان وارد کنیم.

لینک کوتاه :

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر